Z Gabonia pójdą w las…. tropem tajemniczych istot, których „twarz” jest radarem

Z Gabonia pójdą w las…. tropem tajemniczych istot, których „twarz” jest radarem

Naszym przodkom kojarzyły się ze śmiercią i z tajemnicą zaświatów. Prawdopodobnie dlatego, że ich życie toczy się nocą. Gdy słyszeli głos „pójdźki” – pędzili do spowiedzi przekonani, że jej charakterystyczne „pójdź” zapowiada rychłą śmierć. Dziś w przesądy raczej nikt nie wierzy, ale sowy nadal nas fascynują, bez względu na to ile mamy lat. 

Wiemy też o sowach znacznie więcej. Dlaczego lubią noc? Bo myślą „biznesowo”. Za dnia poluje dużo ptaków drapieżnych, a w nocy konkurencja śpi. Nie śpią za to gryzonie, które są sowim przysmakiem. Dziwaczne kręcenie głową jest umiejętnością rekompensującą to, że oczy sowy są nieruchome, a sowia „twarz” działa jak… radar – zbiera dźwięki.

Mamy dziś dla wszystkich „sowoholików” z Sądecczyzny niezwykłe zaproszenie:

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego chce zabrać was na wycieczkę wieczorową porą…

Zapraszamy wszystkich na pierwszą w tym roku wycieczkę przyrodniczą w ramach naszego cyklu „Wędrujemy Beskidami”.  O godzinie 17:30 1 marca spotykamy się przy leśniczówce w Gaboniu pod Przehybą. Będziemy wypatrywać i nasłuchiwać sów, ale nie tylko, bo przecież w beskidzkich lasach mieszka mnóstwo ptaków. Dowiemy się wielu ciekawych rzeczy, między innymi po co sowy mają „twarz”, czy rzeczywiście mogą obrócić głowę o 360 stopni i dlaczego latają bezszelestnie – kuszą organizatorzy.

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Chętni na nocne podglądanie i nasłuchiwanie sów powinni zabrać ze sobą latarkę, i ubrać się jak przystało na leśny spacer. Warto też zabrać ze sobą aparat fotograficzny i termos z ciepłą herbatą. 

Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.