STBS przekaże klucze do nowych mieszkań [FILM]

STBS przekaże klucze do nowych mieszkań [FILM]

STBS

Mieszkańcy będą mogli odebrać swoje klucze już w kwietniu. Pięćdziesiąt trzy mieszkania czekają na lokatorów. Podczas konferencji zorganizowanej w nowym bloku mieszkalnym STBS, prezes Jacek Żelasko oraz prezydent Ludomir Handzel zaprezentowali ukończoną inwestycję. 

– Po wielu latach, kiedy w Nowym Sączu miasto nie budowało mieszkań, jest pierwszy blok i to dopiero początek. W następnej kadencji będziemy mieli tysiąc mieszkań oddanych Nowosądeczanom. Dzisiaj pierwsze 53 mieszkania, które możemy zademonstrować, pokazać jak wygląda jakość. Przede wszystkim chciałbym podziękować zarządowi STBS za to, że przeprowadził tę inwestycję, bo już w przyszłym tygodniu mieszkańcy będą mogli otrzymywać klucze do swoich mieszkań – powiedział Ludomir Handzel.

Mieszkania są właściwie przygotowane do zasiedlenia – Bardzo ważne, że jest możliwość pozyskania mieszkania po stosunkowo niskiej cenie. Opłata jaką wnosiły osoby, które tutaj zamieszkają wynosiła 840 złotych za metr kwadratowy mieszkania, właściwie wykończonego pod klucz. Jest to w standardzie zarówno z armaturą, płytkami, a także podłogami. Są wykończone łazienki, a ponadto płyta elektryczna do kuchni i to wszystko, co potrzebne żeby się wprowadzić. Pozostaje więc tylko wnieść meble – argumentował prezydent.

Zobacz jak wygląda standard budynku, który STBS oddaje do użytku mieszkańcom:

Mamy tutaj pięćdziesiąt trzy mieszkania i wszystkie one są pod tak zwany klucz. Jest garaż podziemny oraz komórki lokatorskie. Prezydent dzisiaj został troszeczkę zaskoczony, jak dowiedział się, że wjazd do garażu jest ogrzewany przez okres zimowy – mówił  Jacek Żelasko. – Tu naprawdę jest wysoki standard. W tym standardzie jeszcze w TBS nie było żadnego mieszkania. Walczymy też o zieloną energię. Na dachu mamy zainstalowane panele o łącznej mocy 25 kW. Wszystkie mieszkania są dostępne dla osób niepełnosprawnych, mamy windę też w dużym standardzie – dodał prezes STBS.

Duży nacisk w budynku położono na rozwiązana ekologiczne. – Zrezygnowaliśmy w tych mieszkaniach z piecyków wielofunkcyjnych, a mamy ciepło systemowe. Na kolejnych inwestycjach również będziemy starali się realizować wszystkie budynki przy współudziale Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – wyjaśnił przedstawiciel spółki.

Zobacz film z konferencji prasowej na temat oddania nowego budynku:

Film: Michał Śmierciak, Foto: Adrian Maraś

Czytaj także: KS Dunajec otrzymał tereny na Wólkach [FILM]

Reklama