KS Dunajec otrzymał tereny na Wólkach [FILM]

KS Dunajec otrzymał tereny na Wólkach [FILM]

KS Dunajec

Na boisku przy ulicy Tłoki, prezydent Ludomir Handzel zakomunikował przekazanie tych gruntów miejskich w zarządzanie KS Dunajec. Docelowo ma powstać tam baza treningowa, gdzie młodzi adepci piłki nożnej, będą mogli w dobrych warunkach szkolić swoje umiejętności. 

– Szanowni Państwo, właśnie podjęliśmy decyzję, że na następne dziesięć lat przekażemy teren tego boiska w zarządzanie klubowi sportowemu, który powstał w 1945 roku. Bardzo zasłużona drużyna dla Nowego Sącza, dla rozwoju tego sportu w całym mieście. Cieszę się, że razem z działaczami, zarządem, a także piłkarzami, możemy cieszyć się tą informacją – poinformował Ludomir Handzel.

Jak w poprzednich latach wyglądała kwestia użytkowania boiska? – Dotychczas korzystała z tego terenu drużyna Dunajca, ale żeby uzyskała stabilizację i mogła rozwijać tutaj infrastrukturę, dobrze żeby miała taką stabilność długoletnią. Mam nadzieję, że to wpłynie na rozwój drużyny – dodał prezydent.

Klub Sportowy „Dunajec” ma spore plany związane z tym miejscem. – Chcemy mieć tutaj bazę treningową. Jeśli udałoby się stworzyć boisko pełnowymiarowe, to moglibyśmy nawet myśleć o organizowaniu meczów czwartej, albo piątek ligi. Mamy biznesplan. Liczymy na miasto, a w tym momencie nie posiadamy wielkich pieniędzy. Po prostu żyjemy ze środków własnych, czyli sponsorzy, dobra wola ludzi, składki członkowskie, no i dotacje miejskie. Opłaty organizacji i wyjazdów, to są potężne koszty w tym momencie – wyjaśnił Andrzej Łojek, wiceprezes klubu.

W naszym klubie trenuje około 500-600 zawodników. Do tej pory ćwiczymy wszędzie, gdzie się uda załatwić, czyli tutaj na Wólkach, w Zabełczu dzierżawimy, na terenach PWSZ, za wałem przy Dunajcu. Nie mamy takiej jednej bazy, dlatego próbujemy organizować. Nawet z obiektów za miastem korzystamy – dodał przedstawiciel KS Dunajec.

Całość konferencji można obejrzeć na poniższym filmie:

Film: Michał Śmierciak

Czytaj także: Prezydent dementuje plotki o Karcie Nowosądeczanina [FILM]

Reklama