Stary Sącz: potrzebny milion na remont klasztornego dziedzińca

Dziedziniec jednego z najsłynniejszych polskich klasztorów czeka na poważny remont. Siostry Klaryski, wspomagane przez starosądecki samorząd starają się o dotację Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Planowany koszt planowanej inwestycji to prawie milion złotych.

wsb3

- Modernizacja dziedzińca jest absolutnie niezbędna – mówi Piotr Dyrek, specjalista ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych Urzędu Miasta w Starym Sączu. – W pierwszym etapie prac  nastąpi przebudowa kanalizacji deszczowej dziedzińca klasztornego, w drugim zaś - przebudowa dziedzińca, w tym między innymi położenie nowych, kamiennych płyt.

Jak podkreśla Piotr Dyrek, sam projekt przebudowy został zatwierdzony przez konserwatora zabytków, więc najpilniejszą kwestią jest teraz pozyskanie funduszy na realizację remontowych planów.

- Wspieramy siostry w ich staraniach o pozyskanie funduszy, ale to one są głównym wnioskodawcą i inwestorem – mówi Piotr Dyrek.

Decyzja w sprawie dotacji zapadnie za około trzy miesiące.

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.