Prasłowiański gród w Starym Sączu

W sobotnie popołudnie starosądecki rynek zamienił się w prasłowiański gród – z kramami, rzemieślnikami, wojami i słowiańską dyskoteką.

PROT3

Goście odwiedzający starosądecki jarmark mieli okazję wziąć udział w ceremonii postrzyżyn i zaślubin, spróbować swoich sił w konkursie żywiołowego tańca do słowiańskich rytmów, a także spróbować swoich sił w walce na piankowe miecze oraz zasmakować roli modeli i modelek prezentujących stroje noszone przez naszych słowiańskich przodków. Pojawili się nawet ludzie pierwotni w skórach i zwierzęcych maskach, tańczący w rytm prymitywnej muzyki.

Ci zaś z odwiedzających, których interesowały różne aspekty życia w prasłowiańskim grodzie, mogli zapoznać się z warsztatem pracy rzemieślników oraz postrzelać z kuszy pod kierunkiem wojów. Chętnych, szczególnie wśród najmłodszych  nie brakowało.

fot.TB

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]