Sądecczyzna: przybędzie atrakcji turystycznych. Zainwestujemy w nie 12,5 miliona zł.

Sądecczyzna: przybędzie atrakcji turystycznych. Zainwestujemy w nie 12,5 miliona zł.

Żegiestów – Zdrój, Muszyna Zdrój, Korzenna, Piwniczna Zdrój i Barcice – w tych miejscowościach realizowane będą dofinansowane z funduszy unijnych inwestycje mające na cele stworzenie nowych miejsc rekreacji. Władze województwa przeznaczyły na ten cel ponad 12,5 mln zł. Umowy na dofinansowanie przekazał beneficjentom wicemarszałek Stanisław Sorys.

Z roku na rok przybywa w Małopolsce turystów – mówi Stanisław Sorys. – W zeszłym roku odwiedziło nas aż 14,9 mln osób. Nie oznacza to jednak, że samorząd województwa osiada na laurach – zapewnia wicemarszałek i dodaje, że wciąż podejmowane są nowe inwestycje związane z rozwojem turystyki w naszym województwie, zaś dużym wsparciem są pieniądze unijne z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Dzięki wspomnianemu unijnemu dofinansowaniu w Żegiestowie Zdroju zostanie przeprowadzona rewitalizacja Domu Zdrojowego.

Piwniczna – Zdrój wzbogaci się o własne błonia z infrastrukturą rekreacyjną, kładkę dla pieszych i rowerzystów, nowe miejsca parkingowe i chodnik.

W Muszynie pojawią się nowe ogrody tematyczne w Parku Zdrojowym „Zapopradzie”. Szerzej o tej inwestycji piszemy TUTAJ.

Korzennej doposażony zostanie miejscowy amfiteatr.

Zespół Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Barcicach przejdzie gruntowną termomodernizację, dzięki czemu placówka zaoszczędzi na kosztach energii i będzie bardziej przyjazna dla środowiska.

fot. www.malopolska.pl

 

Reklama