W Starym Sączu ma powstać basen. Wybrano już miejsce

W Starym Sączu ma powstać basen. Wybrano już miejsce

basen Stary Sącz

Wszystko wskazuje na to, że Stary Sącz doczeka się krytego basenu. Wybrano już jego lokalizację – gminna działka, o której mowa, jest teraz dzierżawiona przez jedną z lokalnych firm. Przedstawiciele gminy mówią również o stworzeniu centrum rekreacji.

Jak zapowiada burmistrz Jacek Lelek, gmina przy realizacji inwestycji chce postawić na odnawialne źródła energii. Celem jest, by basen dobrze służył mieszkańcom, ale też w jak najmniejszym stopniu obciążał gminę.

Pierwszym wyzwaniem był wybór odpowiedniej lokalizacji. Ostatecznie w planach jest budowa na około 4-hektarowej działce gminnej przy ulicy Jana Pawła II. Ziemia dzierżawiona jest obecnie przez Park M i wykorzystywana do celów rolnych.

Na początek urząd czekają więc prace planistyczne i zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego – wyjaśniają przedstawiciele gminy Stary Sącz.

Mówią też o pomyśle stworzenia wraz z basenem centrum rekreacji. Miałyby się tam znaleźć na przykład siłownia, korty tenisowe i do squasha, kręgielnie, czy lodowisko. Możliwe, że prace realizowane byłyby etapami. Zarówno przygotowanie do inwestycji, jak i jej realizacja to kosztowne przedsięwzięcie, więc gmina szukać będzie sposobów na jego sfinansowanie.

wizualizacje: gmina Stary Sącz

Czytaj też: Medikor na podium wśród małopolskich porodówek

Reklama