Sportowe lato w Nowym Sączu. Dzieci nauczą się pływać, rowerzyści walczą o nagrody

Sportowe lato w Nowym Sączu. Dzieci nauczą się pływać, rowerzyści walczą o nagrody

Dzisiaj podczas konferencji prasowej prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel poinformował, że podczas wakacji szansę na naukę pływania będzie miało 500 dzieci.

To program skierowany do uczniów Szkół Podstawowych klas I-III – mówił Ludomir Handzel. – Zajęcia będą się odbywać w wakacje, oczywiście na obiektach MOSiR. Niedługo przedstawimy zasady zapisywania, a wszystkie szczegóły będą na plakatach. Drugi program to „Nowy Sącz rowerową stolicą Polski”. Jak bardzo jest to potrzebne widać na ścieżkach rowerowych i ulicach. Mamy coraz więcej traktów dla jednośladów. W tym roku będziemy remontować ul. Nawojowską, wzdłuż której powstanie kolejny odcinek ścieżki rowerowej. Będzie to ok. 3 km nowej trasy.

Jeśli chodzi o akcję „Nowy Sącz rowerową stolicą Polski” to już zaczęliśmy działać – dodał Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Sportu UM Nowy Sącz. –  Zapraszamy wszystkich sądeczan do wzięcia udziału w tym programie, a do wygrania są cenne nagrody. Za I miejsce 1500 zł, drugie to 1000 zł i trzecie 500 zł, do wydania w sklepach rowerowych. W Nowym Sączu powstają już całe grupy rowerzystów, jest ich obecnie 20. W tej chwili bardzo dobrze prezentuje się ekipa I LO, która przegoniła już naszą z Urzędu Miasta. Warto dodać, że obecnie jesteśmy na 9 miejscu w kraju, a to jest dopiero miesiąc treningowy. Ważne jest i to, że w tym roku ilość kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców. To spowoduje, że duże aglomeracje nie będą faworyzowane.

Jeśli chodzi o pływanie, to przewidujemy zajęcia w lipcu, w czterech grupach, a w sierpniu w sześciu – stwierdził Dawid Dumana przewodniczący Komisji Sportu UM w Nowym Sączu. – Warto wciąż przypominać, że przez nasze miasto przepływa kilka rzek, że blisko są jeziora, a umiejętność pływania to przede wszystkim bezpieczeństwo. Zachęcamy rodziców do zapisywania swoich dzieci. Zajęcia będą prowadzili instruktorzy oraz trenerzy pływania.

Prezydent Nowego Sącza był pytany również o prace archeologiczne przy zamku, budżet miejski i remonty ulic.

Jeśli chodzi o zamek, to naszym celem jest uzyskać jak największą wiedzę o tym jak kiedyś wyglądał. Prace są prowadzone pod nadzorem naukowców z UJ. Remont ul. Nawojowskiej chcemy rozpocząć w przyszłym miesiącu, by w listopadzie zakończyć. Będzie nowe oświetlenie, kanalizacja, skrzyżowania i oczywiście wspomniana ścieżka rowerowa. Modernizacja ul. Młyńskiej również jest w planach, łącznie z rondem koło szpitala. W tym roku na „budżet obywatelski” mamy 3,5 mln zł. W mieście mamy 25 osiedli i jest wiele pomysłów, na co te pieniądze skierować – mówił.

Share on twitter
Share on facebook