Skazani na niepamięć zostaną w pamięci na wieki [fotorelacja]

Skazani na niepamięć zostaną w pamięci na wieki [fotorelacja]

odsłonięcie pomnika ofiar Holocaustu Nowy Sącz

Na terenie dawnego getta, u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego, Tymowskiego  i Berka Joselewicza w Nowym Sączu, wyrosły betonowe ściany, na których wyryto prawie 12 tysięcy imion i nazwisk sądeckich Żydów. Byli częścią tego miasta, dopóki miastem nie zawładnęli niemieccy okupanci. Po 80 latach od tragicznych wydarzeń, sądeczanie upamiętnili ludzi, których hitlerowcy próbowali skazać na śmierć i na niepamięć.

W niedzielę – w dzień rocznicy ostatniego transportu sądeckich Żydów do obozu zagłady w Bełżcu pokazano światu Miejsce Pamięci.

Pomysłodawcą upamiętnienia w ten sposób sądeckich Żydów jest Dariusz Popiela – sądecki sportowiec i społecznik, autor projektu „Ludzie, Nie Liczby”. W realizacji przedsięwzięcia wsparli go wolontariusze Sądeckiego Sztetlu.

– To  zwycięstwo nad Hitlerem. Zwycięstwo nad ciszą, która wisiała nad tym miejscem przez 80 lat – powiedział podczas uroczystości odsłonięcia Miejsca Pamięci Łukasz Połomski, prezes Sądeckiego Sztetlu.

Szczegółowa relacja z uroczystości odsłonięcia Miejsca Pamięci TUTAJ.

Fotorelacja autorstwa Arbreshy Goranci poniżej:

 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.