Sierż. szt. Ewa Bulanda z trzykrotnym mistrzostwem w kickboxingu. Na koncie 28 medali

Sierżant sztabowa Ewa Bulanda ma już na swoim koncie 28 medali zdobytych podczas mistrzostw w kickboxingu. Funkcjonariuszka na co dzień pracuje w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej. Teraz znów okazała się bezkonkurencyjna. Na Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu wywalczyła trzykrotne złoto.

Mistrzostwa odbywały się od 22 do 24 września w Żyrardowie w formach walki pointfighting, kick light oraz K-1. W zawodach udział wzięli m.in. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, którzy zostali powołani do Reprezentacji Polskiej Policji.

,,Podczas trzydniowych zmagań Reprezentacja Polskiej Policji drużynowo wywalczyła 1 miejsce pośród 61 formacji startujących w turnieju. W turnieju wzięło udział 198 osób. Nasi reprezentanci: sierż. szt. Ewa Bulanda wywalczyła trzykrotne Mistrzostwo Polski, a st. sierż. Denis Gierat – Vice Mistrzostwo Polski” – informuje st. asp. Jolanta Batko, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Jak dodaje funkcjonariuszka, Ewa Bulanda walczyła w kategorii 50 i 52 kg. To już jej 28 medal w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu. Sporty walki trenuje od 18 lat.

Jej kolega – starszy sierżant Denis Gierat pełni służbę w Komisariacie Policji w Tymbarku w Ogniwie Patrolowym. Do Policji wstąpił w 2018 roku. Na swoim koncie ma już brązowy medal w combat kickboxing. Poza sportami walki startuje również w zawodach biegowych. Teraz do sukcesów dołożył srebro.

Srebro zdobył także grybowski policjant, o tym przeczytacie w artykule: Grybowski policjant Sławomir Motyka z wicemistrzostwem w kickboxingu

O mistrzostwach i reprezentantach z naszego regionu informowaliśmy w artykule: Mundurowi fighterzy wywalczyli dla Sądecczyzny kolekcję medali!