Grybowski policjant Sławomir Motyka z wicemistrzostwem w kickboxingu

St. sierż. Sławomir Motyka, który na co dzień pełni służbę w grybowskim komisariacie wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu.

Funkcjonariusz został powołany do Reprezentant Polskiej Policji i z zawodów przywiózł wicemistrzostwo. Jego drużyna zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, do czego grybowski policjant dołożył cegiełkę.

Jak już informowaliśmy, od 22 do 24 września w Żyrardowie odbyły się Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. W rywalizacji wzięło udział około 200 zawodników i zawodniczek reprezentujących m.in. Policję, Wojsko Polskie, Straż Pożarną, Straż Graniczną, Służbę Więzienną i Służbę Ochrony Państwa.

,,Wśród nich był również st. sierż. Sławomir Motyka, który na co dzień służy w Komisariacie Policji w Grybowie. Policjant-kickboxer zaprezentował bardzo dobrą formę i w kategorii kick-light/senior do 69 kg wywalczył srebrny medal, zajmując II miejsce. Grybowski funkcjonariusz swoimi osiągnięciami wsparł reprezentację Polskiej Policji, która zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej” – informuje podkomisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Z potrójnym złotem z mistrzostw wróciła jego koleżanka z limanowskiej policji oraz również ze srebrem – kolega z tej samej komendy, o czym przeczytacie w artykule: Sierż. szt. Ewa Bulanda z trzykrotnym mistrzostwem w kickboxingu. Na koncie 28 medali

O mistrzostwach i reprezentantach z naszego regionu informowaliśmy w artykule: Mundurowi fighterzy wywalczyli dla Sądecczyzny kolekcję medali!