W 2027 roku Polska zorganizuje mistrzostwa świata w siatkówce. Wiceminister Gut-Mostowy: Siatkówka, to nasz sport narodowy

W 2027 roku Polska zorganizuje mistrzostwa świata w siatkówce. Wiceminister Gut-Mostowy: Siatkówka, to nasz sport narodowy

To już oficjalne – Polska w 2027 roku będzie gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce. W planach jest również zgłoszenie kandydatury Polski do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2036 roku.

Premier Mateusz Morawiecki podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem ogłosił, że Polska w 2027 r. zorganizuje mistrzostwa świata w siatkówce.

– Dla polskiej siatkówki jest to wspaniała informacja. Ostatnie miesiące pokazują, że siatkówka jest naszym sportem narodowym. W tej dyscyplinie osiągamy największe sukcesy. To dalszy ciąg informacji, które po ostatnich sukcesach naszych siatkarzy i siatkarek muszą wynieść naszą siatkówkę na najwyższy poziom sportowy. Jestem kibicem siatkówki i z pozytywnym zaskoczeniem przyjąłem informację  o tym, że będziemy gospodarzem mistrzostw – wyznał w rozmowie z naszą redakcją Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki, poseł, kandydat do Sejmu w okręgu 14.

Parlamentarzysta zaznacza, że podjęcie pozytywnej decyzji względem Polski jest zwieńczeniem wielu tygodni starań. Jak dodaje, dla wizerunku siatkówki i młodych adeptów siatkówki jest to bardzo dobra informacja.

– Jeśli chodzi o wyzwanie organizacyjne, to mogę z całą pewnością powiedzieć, że Polska sobie z tym wyzwaniem poradzi. Polski Związek Piłki Siatkowej jest bardzo dobrze zorganizowany i wiem, że podoła wyzwaniu – podsumował wiceminister.

To nie wszystko, Polska będzie się również starać o organizację letnich igrzysk olimpijskich w 2036 roku.

– Dokument zostanie przygotowany we współpracy prezydenta i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 6 października trafi na ręce prezesa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Uważam, że stać nas na to, aby złożyć taki wniosek, który da nam duże szanse na pozytywne rozpatrzenie. Myślę, że szykują nam się dwa duże święta sportu w Polsce – skwitował optymistycznie wiceminister Andrzej Gut-Mostowy.

Czytaj także: Jasienna. Niebo znów zapełnią kolorowe latawce

Fot. TVP Sport/
FIVB