Siedmiolatka weszła zza autobusu wprost pod koła Mercedesa

Siedmiolatka weszła zza autobusu wprost pod koła Mercedesa

siedmiolatka, powiat limanowski, metoda na pracownika banku

Kobieta jadąca osobówką nie miała szans, kiedy nagle przed jej maską pojawiła się dziewczynka. Siedmiolatka weszła zza autobusu wprost pod koła jej samochodu. W ostatnim czasie nie ma tygodnia bez potrącenia pieszego w naszym regionie.

Do zdarzenia doszło o godzinie 8:15 w miejscowości Poręba Wielka (26 stycznia). Siedmioletnia dziewczynka wyszła na jezdnię zza autobusu i została potrącona przez pojazd marki Mercedes.

– Piesza została zabrana do szpitala, na szczęście nie doznała poważnych obrażeń, kierująca Mercedesem była trzeźwa. Z 7-letnią pieszą przeprowadzono rozmowę dyscyplinującą w obecności rodzica – przekazała naszej redakcji st.asp. Jolanta Batka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Przypominamy, od 1 czerwca 2021 roku piesi mają pierwszeństwo zanim jeszcze znajdą się na przejściu, a kierowcy mają obowiązek zwalniać przed „zebrą”. Wcześniej pierwszeństwo przed pojazdem miał pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych. Niestety w wielu przypadkach piesi traktują to, jako przyzwolenie na brak jakiejkolwiek ostrożności. Trzeba pamiętać, że lepiej zatrzymać się i upewnić, czy kierowca nas zauważył, niż stracić życie. W tym przypadku dziewczynka nie była na pasach, nie była też wcześniej widoczna dla kobiety, która prowadziła Mercedesa, zaskoczyła ją, a co za tym idzie – nie dała jej czasu na reakcję.

Kierowcy powinni pamiętać, aby zachować szczególną ostrożność właśnie w rejonach zatoczek, na których stoi autobus, gdyż zdarza się, że dzieci po wyjściu z niego, bez namysłu przebiegają na drugą stronę jezdni.

Czytaj także: Emilka już w brzuchu mamy musiała walczyć o swoją przyszłość. Teraz liczy na Waszą pomoc

ikona strony głównej dts24

 

Share on twitter
Share on facebook