Mąż wiceprezydent USA ma gorlickie korzenie. Wkrótce odwiedzi miasto. Będą utrudnienia w ruchu

Mąż wiceprezydent USA ma gorlickie korzenie. Wkrótce odwiedzi miasto. Będą utrudnienia w ruchu

Douglas Craig Emhoff, Kamala Harris, wiceprezydent USA, wizyta w Gorlicach

Douglas Craig Emhoff, czyli małżonek 49. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamali Harris odwiedzi w najbliższą niedzielę (29 stycznia) Gorlice. Jak się okazuje, jego przodkowie wywodzą się z tego miasta. Na czas wizyty zmieniona zostanie organizacja ruchu.

Amerykański prawnik pochodzenia żydowskiego w 2021 roku został drugim dżentelmenem Stanów Zjednoczonych przez wzgląd, iż jego żonę wybrano na stanowisko wiceprezydenta USA. Tym samym Douglas Emhoff jest pierwszą osobą pochodzenia żydowskiego i pierwszym mężczyzną, będącym małżonkiem wiceprezydenta USA.

Teraz amerykański prawnik rozpoczyna wizytę w Polsce. Odwiedzi miejsce pamięci i muzeum w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau, gdzie złoży wieniec w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

– Podczas wizyty w naszym kraju (29 stycznia) odwiedzi także Miasto Światła. Przodkowie Douglasa Emhoffa pochodzili właśnie z Gorlic! Wizyta promuje „wysiłki administracji Bidena-Harris w zakresie walki z antysemityzmem na całym świecie” – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej gorlickiego urzędu miasta.

Mąż wiceprezydent USA w Krakowie spotka się z lokalnymi społecznościami żydowskimi i przedstawicielami organizacji społecznych. Natomiast w Gorlicach odwiedzi punkty związane z historią społeczności żydowskiej oraz miejsca pamięci, a także spotka się z burmistrzem Rafałem Kuklą oraz mediami. Później uda się do Berlina na na spotkanie rządowych wysłanników i koordynatorów do walki z antysemityzmem.

Zmiana organizacji ruchu

29 stycznia (niedziela) wprowadzony zostaje zakaz ruchu na ul. Wróblewskiego w godz. 10:00-14:00. Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić także w obrębie centrum (m.in. Starówki, ul. Bieckiej, Ogrodowej, Rzeźniczej, Placu Dworzysko) oraz osiedla Zawodzie (m.in. ul. Armii Krajowej, Sienkiewicza, Węgierska, Ariańska) w godz. 12:00-14:00.

Dodatkowo, od soboty (28.01), od godz. 6:00 do niedzieli (29.01), do godz. 14:00, obowiązywać będzie zakaz parkowania w obrębie placu Dworzysko, Rynku, Cichej, Wąskiej oraz Wróblewskiego, zgodnie z załączona mapką poglądową.

Czytaj także: Kordian dla DTS24: „W najbliższą sobotę będzie bardzo, bardzo głośno” (wywiad)

Fot. Źródło: UM Gorlice/
Kamala Harris – Instagram
Wikipedia
ikona strony głównej dts24 
Share on twitter
Share on facebook