Emilka już w brzuchu mamy musiała walczyć o swoją przyszłość. Teraz liczy na Twoją pomoc

Emilka już w brzuchu mamy musiała walczyć o swoją przyszłość. Teraz liczy na Twoją pomoc

Emilka Zając, Nowy Sącz, Niskowa, 1.5%

Mieszkająca w Niskowej niespełna półroczna Emilka Zając jeszcze w brzuchu mamy musiała walczyć o życie. Doszło do wewnątrzczaszkowego wylewu krwi do mózgu. Pozostawił on ślad w postaci powiększenia komór bocznych i ubytków w płatach mózgu. Co więcej, u dziewczynki stwierdzono małogłowie. Jej rodzice chcą wykorzystać wszystkie sposoby na to, aby dziecko rozwijało się. Pilnują, żeby nie przeoczyć na to żadnej szansy. Potrzebna jest pomoc. Dla Emilki można oddać 1,5% lub wpłacić pieniądze na specjalnie utworzone subkonto.

Emilka już w brzuchu mamy miała anemię. Aby uzupełnić niezbędne składniki krwi, trzykrotnie ją przetaczano jeszcze przed urodzeniem, a po urodzeniu – czterokrotnie. Pod koniec ciąży okazało się, że główka dziecka całkowicie przestała rosnąć, później znów zaczęła, jednak finalnie jest ona za mała w stosunku do całej reszty. Jej mózg nie jest w stanie przyjąć tyle informacji, ile inne niemowlęta w jej wieku. Jej rączki są również mniej sprawne, ale Emilka ciągle próbuje, stara się. Dodatkowo uaktywniła się padaczka, której lekarze spodziewali się, biorąc pod uwagę uszkodzenia mózgu. Przez to dziewczynka musi być pod jeszcze większą kontrolą neurologa. Start Emilki w życiu jest bardzo utrudniony. Choć maleństwo odbiega rozwojowo od innych niemowlaków, jego rodzice robią wszystko, by jej pomóc się rozwijać.

– Nasza córka jest pod stałą opieką fizjoterapeutów, neurologopedów oraz tyflopedagoga. Dodatkowo pozostaje pod wielospecjalistyczną opieką medyczną. Mimo opóźnienia rozwojowego Emilka dzięki pracy terapeutów i swojej własnej robi postępy, a my rodzice wierzymy, że tą ciężką pracą mamy szansę na lepsze funkcjonowanie naszej kruszynki w życiu, pomimo jej problemów zdrowotnych – mówi Joanna Zając, mama dziewczynki.

Emilka Zając, Nowy Sącz, Niskowa, 1.5%

Dziewczynka każdego dnia walczy, podejmuje próby, uśmiecha się do osób, które zaczyna kojarzyć. Przez to, że od samych narodzin była wielokrotnie badana, pobierano jej krew, nerwowo reaguje na dotyk, płacze i krzyczy. Codzienność rodziny Zająców, to ciągłe rehabilitacje, wyjazdy, wizyty u specjalistów, a pomiędzy nimi – ćwiczenia w domu.

– Lekarze powtarzają, że mózg jest plastyczny i trzeba mieć nadzieję, że będzie się rozwijał. Usłyszeliśmy, że gdyby do wylewu doszło po porodzie, to Emilka miałaby małe szanse na rozwój. Teraz dużo zależy od nas, od rehabilitacji i stymulacji – dodaje w rozmowie z nami mama – Joanna.

Padaczka, to kolejny wróg, który stara się popsuć efekty starań rodziców i rehabilitantów. Trzeba walczyć. Nikt na obecną chwilę nie jest w stanie odpowiedzieć, co będzie dalej, jak rozwinie się Emilka. Dziewczynka dzięki programowi ,,Za życiem” ma przyspieszone wizyty lekarskie, jednak to kropla w morzu potrzeb. Szczególnie teraz potrzebna jest nieustanna rehabilitacja. Nie ma czasu na czekanie, trzeba walczyć. Ogromne wsparcie małej kruszynce dają brat i siostra, którzy przytulają ją, troszczą się o nią… Dziewczynka dzięki temu ma dodatkowy bodziec do rozwoju.

Emilka będzie przez lata potrzebowała wspomagania, na co potrzeba niemałych pieniędzy. Dlatego rodzice proszą, aby ludzie dobrego serca zechcieli podać dziewczynce pomocną dłoń. W jaki sposób można wesprzeć?

Przekaż 1,5% podatku na podopiecznego

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” podaj:
41594 Zając Emilia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Dokonaj wpłaty na subkonto podopiecznego w Fundacji

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
41594 Zając Emilia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Czytaj także: Muzyczna opowieść o świętym w sądeckim Sokole (fotorelacja)

Arch. rodzinne Państwa Zająców 

ikona strony głównej dts24

Share on twitter
Share on facebook