Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Kamienicy będzie gotowa w wakacje

W połowie wakacji – czyli już w sierpniu tego roku będzie można przejechać rowerem albo przejść pieszo nową ścieżką turystyczną wiodącą wzdłuż prawego brzegu Kamienicy w Nowym Sączu. Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Wykonawcę przedsięwzięcia udało się wyłonić w trzecim podejściu. Dwa wcześniejsze przetargi unieważniono, ponieważ żadna z firm nie przedstawiła oferty mieszczącej się w budżecie zarezerwowanym na to zadanie. Aby inwestycja mogła przejść z fazy planów do czynów, obecna rada miasta musiała wyrazić zgodę na powiększenie budżetu tej inwestycji  o 714 718 zł.  Decyzję w tej sprawie podjęto na ostatnim posiedzeniu nowosądeckiego samorządu. Niestety nie obyło się bez wyrzeczeń. Konieczna była rezygnacja z innych zaplanowanych na ten rok wydatków – między innymi ze stworzenia zintegrowanego systemu udostępniania rowerów miejskich.

GoldenEgo

Ścieżkę pieszo - rowerową wybuduje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych S.A.  za kwotę 5 mln  276 tys. 700 zł brutto.

Prace, które mają zakończyć się w wakacje nie obejmują całości zadania. W tym terminie i za te pieniądze powstaną jedynie ścieżki. Kolejne etapy inwestycji, których wykonawcy zostaną wyłonieni w osobnych przetargach,  zakładają budowę siłowni „pod chmurką”, instalację oświetlenia, monitoringu oraz stojaków rowerowych i koszy na śmieci.

Na lepsze czasy musi poczekać też projekt który ma sprawić, że ścieżka nad Kamienicą będzie wiodła do konkretnych, atrakcyjnych celów. Chodzi o kolejną część planów zagospodarowania  brzegów Kamienicy obejmującą budowę otwartego kąpieliska, boisk, szatni, oraz budynków gastronomicznych, dostępnych wprost ze ścieżki biegowo-rowerowej.


Nowy Sącz: powstanie pętla biegowo-rowerowa wzdłuż Kamienicy

 

Nowy Sącz: plaga przetargów – niewypałów

 

WIŚNIAMAŁALIP

4 comments

  1. Szaweł 4 Luty, 2019 at 18:13 Odpowiedz

    Teraz wydamy miliony na ścieżkę, a zgodnie z opracowywanym planem zagospodarowania NS56 zostanie przecięta pseudoobwodnicą łącząca DK75 i 68….. Czy ktoś panuje nad inwestycjami? Dlaczego funduje się tereny rekreacyjne a później prowadzi się przez nie ruch tranzytowy? Czy naprawdę mamy tak małą dziurę w budżecie że możemy pozwolić na sprzeczne inwestycje?

  2. OBRAZ MIASTA. RADIO KRAKÓW: W połowie maja zakończy się budowa nowego mostu heleńskiego; GAZETA KRAKOWSKA: Nowy Sącz. Prezydentura pod górkę. - Twój Sącz 4 Luty, 2019 at 23:59 Odpowiedz

    […] DOBRY TYGODNIK SĄDECKI „W połowie wakacji – czyli już w sierpniu tego roku będzie można przejechać rowerem albo przejść pieszo nową ścieżką turystyczną wiodącą wzdłuż prawego brzegu Kamienicy w Nowym Sączu. Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie tej inwestycji”. https://www.dts24.pl/sciezka-pieszo-rowerowa-w-wakacje/ […]

Wypowiedz się w tej sprawie