Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Kamienicy będzie gotowa w wakacje

W połowie wakacji – czyli już w sierpniu tego roku będzie można przejechać rowerem albo przejść pieszo nową ścieżką turystyczną wiodącą wzdłuż prawego brzegu Kamienicy w Nowym Sączu. Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Renault2

Wykonawcę przedsięwzięcia udało się wyłonić w trzecim podejściu. Dwa wcześniejsze przetargi unieważniono, ponieważ żadna z firm nie przedstawiła oferty mieszczącej się w budżecie zarezerwowanym na to zadanie. Aby inwestycja mogła przejść z fazy planów do czynów, obecna rada miasta musiała wyrazić zgodę na powiększenie budżetu tej inwestycji  o 714 718 zł.  Decyzję w tej sprawie podjęto na ostatnim posiedzeniu nowosądeckiego samorządu. Niestety nie obyło się bez wyrzeczeń. Konieczna była rezygnacja z innych zaplanowanych na ten rok wydatków – między innymi ze stworzenia zintegrowanego systemu udostępniania rowerów miejskich.

Ścieżkę pieszo - rowerową wybuduje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych S.A.  za kwotę 5 mln  276 tys. 700 zł brutto.

Prace, które mają zakończyć się w wakacje nie obejmują całości zadania. W tym terminie i za te pieniądze powstaną jedynie ścieżki. Kolejne etapy inwestycji, których wykonawcy zostaną wyłonieni w osobnych przetargach,  zakładają budowę siłowni „pod chmurką”, instalację oświetlenia, monitoringu oraz stojaków rowerowych i koszy na śmieci.

Na lepsze czasy musi poczekać też projekt który ma sprawić, że ścieżka nad Kamienicą będzie wiodła do konkretnych, atrakcyjnych celów. Chodzi o kolejną część planów zagospodarowania  brzegów Kamienicy obejmującą budowę otwartego kąpieliska, boisk, szatni, oraz budynków gastronomicznych, dostępnych wprost ze ścieżki biegowo-rowerowej.


Nowy Sącz: powstanie pętla biegowo-rowerowa wzdłuż Kamienicy

 

Nowy Sącz: plaga przetargów – niewypałów

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.