Nowy Sącz: powstanie pętla biegowo-rowerowa wzdłuż Kamienicy

Jest projekt ścieżki biegowo-rowerowej nad Kamienicą. Będzie ona częścią trasy wzdłuż Kamienicy i Dunajca, której łączna długość wynosi 17 km.

Renault2

- Planowane jest połączenie  ścieżką obiektów sportowo-rekreacyjnych nad rzekami. To szansa na uatrakcyjnienie terenów przyrzecznych, i bodziec do powstawania wzdłuż nich kolejnych obiektów rekreacyjnych, także prywatnych - informują urzędnicy Wydziału Architektury Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Projekt zakłada powstanie trasy w formie pętli o długości około 5 km. Jej nowym elementem będzie dwukierunkowa ścieżka o szerokości 3 metrów i długości około 2,4 km wzdłuż prawego brzegu Kamienicy, rozpoczynająca się przy kładce wiszącej przy Al. Piłsudskiego, na wysokości sklepu Auchan. Wzdłuż niej powstaną obiekty małej architektury, czyli ławeczki z koszami na śmieci i stojaki na rowery i wiele innych. Trasa o długości 2,3 km wzdłuż Al. Piłsudskiego zostanie wyremontowana i połączona z nowym odcinkiem.

Pięciokilometrowa pętla, która ma powstać, będzie połączona również z trasą EuroVelo, przebiegającą wzdłuż rzeki Dunajec. Uatrakcyjni ją dodatkowo otwarte kąpielisko z lokalem gastronomicznym.

 

Źródło: Architektura i planowanie przestrzenne/
Urząd Miasta Nowego Sącza 

fot. ilustracyjne pixabay

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.