Sandecja podzieliła się punktami. Kozioł obronił karnego!

Sandecja podzieliła się punktami. Kozioł obronił karnego!

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz mierzyli się dziś na Dolnym Śląsku z Chrobrym w ramach trzeciej kolejki Fortuna 1 Ligi. W Głogowie padł bezbramkowy remis. Punkt gościom uratował Marek Kozioł, który w drugiej połowie obronił rzut karny.

Nie był to łatwy mecz dla obydwu zespołów. Temperatura panująca w Głogowie utrudniała grę. Już w 1 minucie Michal Piter-Bućko obejrzał żółtą kartkę za ostre wejście w rywala. Następnie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

W 31 minucie miejscowi mogli wyjść na prowadzenie, ale groźny strzał Sebastiana Boneckiego w świetnym stylu wybronił Marek Kozioł. Po kilku minutach pokazał się snajper Sandecji Mariusz Gabrych. Napastnik ograł Marka Wasiluka, uderzył na bramkę, ale piłka minęła cel o około metr. W 37 i 38 min Chrobry miał dwie świetne szanse bramkowe. Najpierw strzelał Robert Mandrysz i piłka przeszła nad spojeniem bramki, zaś po chwili Damian Kowalczyk na wślizgu mógł wpakować futbolówkę do celu, ale spóźnił się o kilka sekund. Po przerwie z woleja uderzył Dawid Flaszka, został zblokowany, dobitka poleciała minimalnie ponad poprzeczką.

W 63 min zawodnicy Chrobrego wywalczyli rzut karny. Chwilę wcześniej piłka posłana z rzutu rożnego przeleciała między rękawicami Marka Kozioła i spadła w pobliżu jednego z zawodników miejscowych. Ten przewrócił się w walce z obrońcą „biało-czarnych”. Decyzja sędziego była błędna, gdyż faulu w tej sytuacji nie było, ale to arbiter podejmuje takie decyzje. Do piłki postawionej na jedenastym metrze podszedł Przemysław Trytko i uderzył w lewy róg. Tam rzucił się jednak Kozioł i pewnie wybił futbolówkę!

Chrobry atakował. W 74 min Michał Ilków-Gołąb minimalnie przestrzelił obok prawego słupka sądeczan. W doliczonym czasie po podaniu od Macieja Małkowskiego główkował Gabrych, ale trafił wprost w bramkarza.

Dla Sandecji to drugi remis w bieżącym sezonie Fortuna 1 Ligi.

Chrobry Głogów – Sandecja Nowy Sącz 0:0

Żółte kartki: Wasiluk, Wajsak, Ratajczak, Trytko – Piter-Bućko.

Chrobry: Abramowicz – Ilków-Gołąb, Stolc, Wasiluk, Ratajczak – Machaj, Kona, Mandrysz, Borecki (55 Napolow), Nowicki (8 Wajsak) – Kowalczyk (58 Trytko).

Sandecja: Kozioł – Piter-Bućko, Szufryn (59 Basta), Flis – Chmiel, Baran, Małkowski, Flaszka (76 Manoyan), Kałahur – Klichowicz (85 Dudzic), Gabrych.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie).

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Sandecja.pl – Krystyna Paczkowska / www.400mm.pl

Share on twitter
Share on facebook