Dzieci sądeckiego motocyklisty walczą o życie swojego taty

Mówi się, że do trzech razy sztuka…. A co jeśli Kuba Basiaga już trzy razy przeżył wylew krwi do mózgu i pęknięcie tętniaka? Choć zapadł w śpiączkę, jego organizm walczy. Jakub ma 40 lat. Jest mężem kochającej go żony i ojcem trójki wspaniałych dzieciaków. Pracował jako kamieniarz. W wolnych chwilach  oddawał się swoim pasjom. Jest miłośnikiem motocykli i hodowcą gołębi pocztowych.

Nasz Tata od 2 stycznia 2018 roku , leży w śpiączce. Niestety nie wybudził się ze śpiączki farmakologicznej. Trafiliśmy na świetnych lekarzy w Szpitalu św. Rafała w Krakowie , którzy uratowali mu życie i walczyli o nie przez ostatnie siedem miesięcy. Teraz zbliżamy się do momentu wypisania go ze szpitala, ale ze względu na fakt, że upłynęło już ponad 6 miesięcy od wylewu , tata nie kwalifikuje się do rehabilitacji neurologicznej refundowanej przez NFZ. Alternatywą jest hospicjum , ale takiej wersji nawet nie rozważamy. Tata nauczył nas , że w życiu nie są ważne ,,rzeczy”  tylko rodzina i bycie razem. Dlatego teraz zdecydowaliśmy się pogodzić nasze plany związane z nauką i studiami z pracą , by pomóc mu wrócić do domu. Wierzymy że przemyślana i intensywna rehabilitacja ,,obudzi” Tatę – piszą Ola, Gosia i Krzysztof.

Ich ojciec potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji neurologicznej, która jest bardzo kosztowna. Koszt rehabilitacji w ośrodku, który daje nadzieję na przywrócenie Kubie świadomości to 22 tys. złotych miesięcznie.

Z pomocą pospieszyli koledzy z pracy Kuby i bliscy. Dzięki wsparciu można będzie zapłacić za pierwszy miesiąc terapii. Co dalej?

Nie możemy się teraz poddać. Jako dzieci chorego Ojca pracujemy i staramy się pomóc , ale to niestety nie wystarczy. Mama straciła pracę ponieważ wybrała opiekę nad Tatą. Dlatego zdecydowaliśmy się , by prosić wszystkich Ludzi Dobrej Woli o pomoc – wyjaśnia córka Małgosia.

Zbiórka na leczenie Jakuba Basiagi prowadzona jest TUTAJ.

Można też dokonać bezpośrednio wpłaty na subkonto:

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.