Sandecja podejmuje dziś lidera z Poznania!

Sandecja podejmuje dziś lidera z Poznania!

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w ramach 10. kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi podejmą na własnym stadionie lidera tabeli Wartę Poznań. Spotkanie zaplanowano na dzisiaj na godzinę 19.10.

Piłkarze trenera Tomasza Kafarskiego nie przegrali od dwóch meczów z rzędu – remisując z GKS-em 1962 Jastrzębie u siebie 1:1 oraz dzieląc się punktami w Opolu z tamtejszą Odrą (1:1). Gole dla Sandecji w tych dwóch spotkaniach notował Dominik Kun.

Czytaj również: ŁUKASZ „BOOM BOOM” PŁAWECKI MISTRZEM ŚWIATA! NOKAUT WŁOCHA W 1. RUNDZIE!

Ekipa Piotra Tworka jest rewelacją obecnych rozgrywek. Poznaniacy, którzy w poprzednim sezonie zajęli trzynaste miejsce w lidze, teraz wygrywając mecz za meczem. Warta ogrywała już m.in. Wigry w Suwałkach 2:1, Radomiaka w Radomiu 2:0 czy Podbeskidzie Bielsko-Biała u siebie (w Grodzisku Wielkopolskim) 2:1.

Czytaj również: SUROWA KARA DLA SANDECJI OD KOMISJI LIGI!

Najlepszymi strzelcami Warty są Robert Janicki (4 gole) oraz Gracjan Jaroch i Mateusz Kupczak mający w swoim dorobku po trzy trafienia.

Od czwartej kolejki tego sezonu Wartę na boisku wspomaga doświadczony pomocnik, niedawno gracz Lecha Poznań, Łukasz Trałka. 35-latek ma na koncie 371 meczów i 24 gole w ekstraklasie.

Z pewnością dziś przy Kilińskiego będą trzeszczały kości. Wszak Sandecja u siebie potrafi być bardzo groźna.

To niewygodny przeciwnik – ocenia sądeczan szkoleniowiec ekipy z Poznania.

Odwiedź konto autora na Twitterze

Fot. R.Szurek

Reklama