Ktoś sfabrykował rozmowy mailowe wojewody z jego pracownicą? Sprawę bada Policja

Ktoś sfabrykował rozmowy mailowe wojewody z jego pracownicą? Sprawę bada Policja

Ktoś włamał się na skrzynkę mailową wojewody małopolskiego Piotra Ćwika, sfabrykował wiadomości sugerujące jego zażyłe stosunki z jedną z pracownic urzędu i rozesłał do dziennikarzy? Tak twierdzi wojewoda, który całą sprawę zgłosił na Policję. Zwołał również konferencję prasową, na której wygłosił swoje oświadczenie. 

Po pierwsze, chciałem zaapelować do wszystkich konkurentów politycznych i osób zaangażowanych w kampanię wyborczą o to, aby ta kampania była merytoryczna, opierała się na dyskusji, na argumentach, a nie na fake newsach, pomówieniach czy też jakichś działaniach, które na pewno nie mają nic wspólnego z cywilizowanym sposobem porozumiewania się osób, które konkurują ze sobą – mówił wojewoda Piotr Ćwik podczas piątkowej konferencji prasowej.

Podkreślał, że w ubiegłą środę złożył zawiadomienie na Policję o możliwości popełnienia przestępstwa. Miało ono polegać na włamaniu się na jego prywatną skrzynkę mailową, sfabrykowaniu wiadomości oraz rozesłaniu lub kolportowaniu w wersji papierowej ,,fałszywych” rozmów. Kopie konwersacji mailowych między wojewodą, a jego pracownicą zostały przekazane do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na skrzynkę mailową Biura Prasowego przez jednego z dziennikarzy.

– Nie będę mówił o szczegółach tych maili, dlatego że myślę, że ważne jest, aby zachować tu dobre imię tej kobiety, co do której pojawiły się takie sugestie. Rozmawiam o tym z Państwem dzisiaj i przekazuję to swoje oświadczenie także w poczuciu takiej odpowiedzialności za urząd, który sprawuję jako Wojewoda Małopolski, dobre imię tejże kobiety, dobre imię mojej rodziny, ale także mnie samego – tłumaczył Piotr Ćwik.

Wojewoda przyznał, że nie spotkał się jeszcze w swojej działalności z tak bulwersującą sytuacją. Stwierdził, że ma się tylko jeden honor i o ten honor swój trzeba dbać. -I ja to robię, przekazując to oświadczenie – skwitował. 

Opublikowany przez Małopolski Urząd Wojewódzki Piątek, 20 września 2019

– I tak jak rozpocząłem, na koniec chcę przekazać ten apel, aby kampania wyborcza była oparta na merytorycznych argumentach, na sporze, który ma budować, a nie niszczyć – niszczyć dobre imię innych ludzi, niszczyć dobre imię rodzin, niszczyć dobre imię urzędów – zakończył swoje oświadczenie wojewoda Piotr Ćwik.

Fot. arch.dts24.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama