Sądeczanki z Pałacu Młodzieży w TVP. Wystąpią w *Petersburski Music Show*

Sądeczanki z Pałacu Młodzieży w TVP. Wystąpią w *Petersburski Music Show*

Grupa baletowa Adagio z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, którą kieruje Urszula Baziak, wystąpi w programie Telewizji Polskiej pt. „Petersburski Music Show”. Autorem i gospodarzem programu, który w przystępny sposób prezentuje widzom tajniki muzyki poważnej, jest Jerzy Petersburski jr.

Nagrania programu „Petersburski Music Show”, w którym wzięły udział sądeckie tancerki, odbyły się 30 września w studiu TVP ABC w Warszawie. Oprócz grupy baletowej z Pałacu Młodzieży wzięły w nich udział takie gwiazdy jak Ala Janosz i Rafał Brzozowski.

Na „Scenie Talentów” programu zaprezentowały się także dwie wokalistki, które mogliśmy usłyszeć podczas XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” – Idalia Borucka i Dagmara Gromniak.

Grupa baletowa „Adagio” odniosła ostatnio sukces (III miejsce w kategorii taniec klasyczny) na X Międzynarodowym Festiwalu „Orfeusz w Itali” w Lido di Jesolo – Wenecja.

Jerzy Petersburski dostrzegł zespół na nowosądeckim festiwalu „Skowroneczek”, zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w lipcu tego roku. Zaprosił tancerki do swojego show.

Grupę baletową Adagio, która w zeszłym roku obchodziła jubileusz 20 – lecia, założyła i kieruje nią Urszula Baziak.

Fot. Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. 

Share on twitter
Share on facebook