Sądeczanin Bartłomiej Orzeł wicedyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu

Sądeczanin Bartłomiej Orzeł, który od 2018 roku pracował w zespole ekspertów w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego, wczoraj (10 lutego) został powołany na stanowisko wicedyrektora Centralnego Ośrodka Sportu.

Głównymi zadaniami COS jest szkolenie, przygotowanie sportowców do igrzysk olimpijskich, organizacja imprez, czy obsługa zagranicznych wyjazdów polskich sportowców. Instytucja podlega Ministerstwu Sportu, jej siedziba znajduje się w Warszawie. Szefem Centralnego Ośrodka Sportu jest Mateusz Grzybowski, a zastępcami Andrzej Kalinowski i od wczoraj Barłomiej Orzeł.

Sądeczanin jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University. Pracował jako koordynator w organizacjach pozarządowych. Był współautorem projektu do budżetu obywatelskiego Małopolski opiewającego na kwotę 100 tysięcy złotych, za które zakupiono 15 defibrylatorów i umieszczono w miejscach publicznych Nowego Sącza.  Stworzył także Ośrodek Studiów o Mieście Nowym Sączu oraz Nowosądecki Alarm Smogowy.

Współpracował z mediami tj.: “wSensie.pl”, “wGospodarce.pl”, “Uważam Rze”. Zajmował się tematyką gospodarczą, ekonomiczną, społeczną oraz rolną. W 2018 roku otrzymał nagrodę specjalną dla najlepszych dziennikarzy ekonomicznych w konkursie im. Władysława Grabskiego. Od 2018 roku pracował w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych startował na posła z listy ,,Prawa i Sprawiedliwości” w okręgu świętokrzyskim. Jego matka jest radną miasta Nowego Sącza z ramienia ,,Prawa i Sprawiedliwości”.

Fot. arch. UM Nowy Sącz

 

Lubisz wypić grzańca na narciarskim stoku? Pij z umiarem! Jeśli przesadzisz, możesz słono zapłacić [FILM]

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.