Sądecki motocyklista jedzie do Japonii na MŚ na słynną Suzukę! „Będzie ciężko. To święta wojna”

Sądeczanin Paweł Górka na co dzień reprezentuje barwy Wójcik Racing Team. Nasz reprezentant w najbliższy wtorek wraz z zespołem wyleci do Japonii, gdzie już w weekend wystartuje na Mistrzostwach Świata w EWC Endurance – Suzuka 8 Hours.

wsb3

Jedziemy tam przede wszystkim przecierać szlaki – mówi Górka. – Tak się składa, że jest to pierwszy w historii wyjazd polskiego teamu na ten wyścig – przyznaje.

Będzie ciężko, to bowiem bardzo trudny tor – dopowiada.

W zawodach pojadą 63 ekipy, głównie japońskie. Z Europy obok zespołu Górki zaprezentuje się 9 ekip, z czego prywatnych będzie łącznie trzy, wraz z zespołem sądeczanina. Skąd tyle drużyn z Japonii?

Czytaj również: Łukasz „Boom Boom” Pławecki szykuje się do walki. „Nie mogę sobie na to pozwolić”

Dla Japończyków ta impreza jest świętą wojną. Ten z producentów, który zwycięży, będzie mógł dumnie unieść głowę – potwierdza nasz motocyklista.

Stacja Eurosport planuje przeprowadzenie transmisji z zawodów. W sobotę 28 lipca będzie można śledzić wyścig od godz. 4 rano. Z kolei w niedzielę od godz. 7 do 10 (Eurosport 1 lub Eurosport 2).

Czytaj również: Sandecja zaczyna dziś sezon! Zobacz kogo trener zabierze do Chojnic

Paweł Górka do Kraju Kwitnącej Wiśni uda się świeżo po ostatniej rundzie Mistrzostw Polski. Na Torze Poznań wywalczył kolejno 2 i 4 miejsce.

Po rywalizacji na Suzuce Górka znów wyjedzie do Poznania na mistrzostwa kraju. Obecnie plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej za braćmi Pawłem i Markiem Szkopkami.

Jeśli chodzi o rywalizację w naszym kraju to interesuje nas walka o najwyższe cele. Celem jest na pewno pierwsza trójka, ale jedziemy po tytuł mistrzowski – zapowiada.

Tymczasem już w połowie września br. rozpocznie się nowy sezon Mistrzostw Świata. Imprezą, która zacznie rywalizację będzie 24-godzinny wyścig we Francji na torze Circuit Paul Ricard.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. R.Szurek; P.Górka archiwum

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]