Sądecki motocyklista jedzie do Japonii na MŚ na słynną Suzukę! „Będzie ciężko. To święta wojna”

Sądecki motocyklista jedzie do Japonii na MŚ na słynną Suzukę! „Będzie ciężko. To święta wojna”

Sądeczanin Paweł Górka na co dzień reprezentuje barwy Wójcik Racing Team. Nasz reprezentant w najbliższy wtorek wraz z zespołem wyleci do Japonii, gdzie już w weekend wystartuje na Mistrzostwach Świata w EWC Endurance – Suzuka 8 Hours.

Jedziemy tam przede wszystkim przecierać szlaki – mówi Górka. – Tak się składa, że jest to pierwszy w historii wyjazd polskiego teamu na ten wyścig – przyznaje.

Będzie ciężko, to bowiem bardzo trudny tor – dopowiada.

W zawodach pojadą 63 ekipy, głównie japońskie. Z Europy obok zespołu Górki zaprezentuje się 9 ekip, z czego prywatnych będzie łącznie trzy, wraz z zespołem sądeczanina. Skąd tyle drużyn z Japonii?

Czytaj również: Łukasz „Boom Boom” Pławecki szykuje się do walki. „Nie mogę sobie na to pozwolić”

Dla Japończyków ta impreza jest świętą wojną. Ten z producentów, który zwycięży, będzie mógł dumnie unieść głowę – potwierdza nasz motocyklista.

Stacja Eurosport planuje przeprowadzenie transmisji z zawodów. W sobotę 28 lipca będzie można śledzić wyścig od godz. 4 rano. Z kolei w niedzielę od godz. 7 do 10 (Eurosport 1 lub Eurosport 2).

Czytaj również: Sandecja zaczyna dziś sezon! Zobacz kogo trener zabierze do Chojnic

Paweł Górka do Kraju Kwitnącej Wiśni uda się świeżo po ostatniej rundzie Mistrzostw Polski. Na Torze Poznań wywalczył kolejno 2 i 4 miejsce.

Po rywalizacji na Suzuce Górka znów wyjedzie do Poznania na mistrzostwa kraju. Obecnie plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej za braćmi Pawłem i Markiem Szkopkami.

Jeśli chodzi o rywalizację w naszym kraju to interesuje nas walka o najwyższe cele. Celem jest na pewno pierwsza trójka, ale jedziemy po tytuł mistrzowski – zapowiada.

Tymczasem już w połowie września br. rozpocznie się nowy sezon Mistrzostw Świata. Imprezą, która zacznie rywalizację będzie 24-godzinny wyścig we Francji na torze Circuit Paul Ricard.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. R.Szurek; P.Górka archiwum

Share on twitter
Share on facebook