Sądecka ,,Pozytywka” ujawnia pierwszy kawałek z nowej płyty

Pozytywka – młody rockowy zespół z Nowego Sącza pracuje nad swoim drugim studyjnym albumem. ,,Fundament Mocy” ma ukazać się pod koniec grudnia. Grupa jednak ujawnia już pierwszy kawałek, który pojawi się na nowej płycie. Jego stylistyka udowadnia, że zespół nie ma zamiaru rezygnować z prezentowanej dotychczas nietypowej konwencji utworów. 

Klip do kawałka ,,Neony” pojawił się w internecie już w lipcu. To właśnie między innymi ten utwór znajdzie się na drugim krążku Pozytywki.

Obrana w klipie do „Neonów” stylistyka działa na wyobraźnię i nadaje ścieżce soczystego (neo) plemiennego sznytu i psychodelicznego klimatu. Znajdziecie tu lekkość melodii i ciężar gitar, dobrą zabawę i przekaz bez zadęcia. A ekspresja wokalna – od melorecytacji po śpiew – od szeptu po krzyk, w każdej z tych form zespół brzmi autentycznie, szczerze i ujmująco. Zresztą posłuchajcie i zobaczcie sami – zachęca Bartosz Szarek, organizator akcji ,,Spotlight“, dzięki której większość po raz pierwszy usłyszała o zespole Pozytywka.

Utwory Pozytywki charakteryzują się bogactwem brzmienia i odniesień do popkultury, a grupę trudno przyporządkować do konkretnego stylu. Muzyka tworzona przez młodych artystów nosi w sobie cechy rocka, popu i muzyki elektrycznej, a sami twórcy określają ją jako ,,rock galaktyczny”. Sądeczanie zaskakują w swoich piosenkach tekstami – pełnymi humoru i pozytywnej energii. Jak obiecują muzycy, nowa płyta będzie podkreśleniem charakterystycznego stylu Pozytywki.

Będzie dynamiczniej, ciekawiej i jeszcze bardziej Pozytywkowo. Jesteśmy dumni z tego albumu i nie możemy się już doczekać, aż podzielimy się nim ze wszystkimi. Nowa Pozytywka to nadal Pozytywka. I choć charakter debiutu pozostaje, nowy long pozwoli słuchaczom otworzyć oczy i uszy na całkiem nowy, nieznany wymiar i znaczenie tworzonej przez nas muzyki – zdradza Deny, lider zespołu.

Więcej na temat zespołu, założonego we wrześniu 2017 roku w Nowym Sączu przez Daniela „Deny’ego” Gądka i Andrzeja „Sajana” Steca przeczytasz TUTAJ.

Obecnie grupę tworzą:
Daniel „Deny” Gądek – gitara, wokal, muzyka
Andrzej „Sajan” Stec – wokal
Kamil „Kadżor” Nędzia – rap
Wojciech „Wojtas” Fedeńczak – gitara basowa
Piotr „Pietro” Mordarski – perkusja

wideo: Pozytywka/YouTube

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.