Uczniowie z Chorwacji, Islandii i Rumunii gościli w Gorlicach

Do spotkania doszło w ramach projektu „Wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjnych w przedmiotach matematyczno-przyrodniczych” - opracowanego i koordynowanego przez Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach od 22 do 26 października br.

wsb3

Do miasta nad Ropą zawitali uczniowie oraz nauczyciele z Chorwacji (Osnowa Jurija Sizgorica - Szybenik,) Islandii (Álfhólsskóli – Kopagovur) i Rumunii (Scoala Gimnaziala nr 38 im. Dimitrie Cantemir - Konstanta).

Czytaj również: Gol piłkarza z Nowego Sącza wyeliminował Lecha Poznań!

Nie zabrakło oczywiście spotkania z przedstawicielami władz Gorlic. Mowa o zastępcy burmistrza Łukaszu Bałajewiczu i kierowniku Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Aleksandrze Augustynie.

Projekt był możliwy w ramach programu „Erasmus Plus - partnerskie projekty szkół” i będzie realizowany przez najbliższe dwa lata nauki szkolnej.

To doskonały sposób wymiany międzynarodowych doświadczeń na polu edukacji, prezentowania własnych państw i jakże różnych kultur oraz nawiązywania przyjaźni.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice; H.Klimek

GLINIK

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.