Leszek Zegzda o tym na kogo zagłosuje w drugiej turze: trzeba bronić samorządu!

Leszek Zegzda o tym na kogo zagłosuje w drugiej turze: trzeba bronić samorządu!

Dzisiaj Leszek Zegzda przyznał, że zagłosuje w drugiej turze na Ludomira Handzla, kandydata Koalicji Nowosądeckiej. Moja ocena od dłuższego czasu jest niezmienna, nie miałem wątpliwości i nie zgłaszałem, że będzie inaczej – zaznaczał.  Podkreślał, że nie występuje w imieniu Koalicji Obywatelskiej, ale jest to prywatna decyzja, zgodna z jego przekonaniem. Dodał także, że nie prosił go o to Ludomir Handzel. 

– W tej chwili nie oceniam ani pana Handzla, ani pani Mularczyk. Ja tylko wiem, że trzeba bronić samorządu,  a samorząd nie zostanie obroniony przy takim podejściu kandydatki Prawa i Sprawiedliwości – mówił w rozmowie z nami.

Stwierdził, że to, co proponuje pani Iwona Mularczyk, to ,,upatyjnienie i scentralizowanie samorządu”.

– Nie o taki samorząd walczyliśmy od lat 80-tych – skwitował.

Były kandydat na prezydenta Nowego Sącza, a zarazem Członek  Zarządu Województwa Małopolskiego zwraca uwagę, iż nie mówi swoim wyborcom, że mają iść głosować na Ludomira Handzla, ale chce ich do tego zachęcić.

– Jak wypowiadam się w tej sprawie, to znaczy, że chcę zachęcić ludzi do tego. Jeśli ktoś się ze mną utożsamia, to ma odpowiedź na pytanie ,,co powinien w takiej sytuacji zrobić?”

Przypomnijmy, że Piotr Lachowicz, który w mijającej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego klubu radnych PO w sądeckim samorządzie, a na nową kadencję uzyskał poparcie dające mu mandat radnego sejmiku województwa małopolskiego, zaapelował do sądeczan o głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich na Ludomira Handzla. Oświadczenie ogłosił w imieniu samorządowców Koalicji Obywatelskiej.

O tym przeczytacie poniżej.

Koalicja Obywatelska prosi o głosowanie na Handzla, Krzysztof Głuc prosi o uczestnictwo w wyborach

Fot. arch, dts24.pl

Reklama