Chcesz zostać gwiazdą? Teraz świat może o tobie usłyszeć

Śpiewasz, grasz na instrumencie? Czujesz, że masz talent muzyczny i chciałbyś żeby świat o Tobie usłyszał? A może znasz kogoś, kim warto się pochwalić? ,,Spotlight" rzuca światło na młodych zdolnych! Powstaje miejsce, w którym każdy będzie mógł zaprezentować swoją twórczość i to za darmo.

wsb3

Na Spotlight znajdą się biogramy młodych artystów, zdjęcia, kawałki np. w formie linków z YouTube, historia powstania utworów, a także recenzje piosenek i albumów.

- Chcemy stworzyć dla was miejsce, w którym każdy będzie mógł pokazać swoją twórczość muzyczną – nowe kawałki, wideoklipy, EP-ki, albumy, koncertówki i wiele więcej. A to tylko przedsmak tego, co mamy wam do zaoferowania. Zatem jeśli masz nie mniej niż 16 lat i kochasz muzykę, to być może jesteś osobą, której szukamy! - zachęca Bartosz Szarek, inicjator przedsięwzięcia.

Do Spotlight mogą zgłosić się soliści, którzy śpiewają lub grają instrumencie, a także zespoły, które chciałyby zaprezentować się innym. Zgłoszenia wraz ze zdjęciami, piosenkami i teledyskami lub linkami do nich należy wysyłać na adres [email protected] Ważne aby napisać też kilka słów o sobie lub o zespole.

- Masz gotowy album i chcesz, aby dowiedziało się o nim więcej osób? Wyślij nam płytę do recenzji. Napisz w mailu wszystkie niezbędne informacje: kiedy premiera, kto jest wydawcą, kto dystrybutorem oraz info o zespole i płycie. Nie zapomnij dosłać okładki i zdjęć - proponują również organizatorzy.

Należy pamiętać, że Spotlight nie kieruje się kolejnością zgłoszeń, więc uzbrójcie się w cierpliwość. Nadsyłane zgłoszenia będą też selekcjonowane.

- Jeżeli chodzi o prezentację kawałków, na razie będzie się to odbywać poprzez fanpage Stowarzyszenia "Dla Miasta". Chociaż są plany, aby za jakiś czas "przerzucić" akcję na portal - informuje w rozmowie z nami Bartosz Szarek. - Oczywiście akcja jest jak najbardziej rozwojowa. Planuję wkrótce wyjść na ulicę (plakaty), uruchomić sądeckie kluby muzyczne i salki nagraniowe (a jest ich kilka), aby na tyle na ile to możliwe włączyły się w akcję. Jest jeszcze kilka rzeczy, które chodzą mi po głowie, ale na razie jest za wcześnie, aby o tym pisać.

Udział w projekcie jest Spotlight jest bezpłatny. Jak żartuje pomysłodawca: - walutą akcji są: lajki, komentarze i udostępnienia. Nic więcej.

Mężczyzna zdradza, że projekt najprawdopodobniej zainauguruje dwóch sądeckich raperów - Bartez i Hypery, którzy wydali wspólnie kawałek "Psycho". Tekst o artystach jest już w trakcie opracowywania.

- Spotlight powstał z myślą o fajnych osobach tworzących fajną muzykę, im bardziej alternatywną, tym lepiej. Zależy nam na dotarciu do jak największego grona muzyków, kapel, po prostu twórców, i poprzez dostępne narzędzia (facebook, ale też nie ukrywam, że liczę bardzo na włączenie się lokalnych mediów) nagłaśniać to, co robią - mówi Bartosz Szarek.

plakat i informacje: Stowarzyszenie Dla Miasta

fot. ilustr. pixabay

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.