Sądecka Fundacja RENOVO buduje dom dla rodziny, która mieszka w piwnicy…

Sądecka Fundacja RENOVO buduje dom dla rodziny, która mieszka w piwnicy…

renovo

To już kolejny dom budowany przy wsparciu Fundacji RENOVO. Tym razem stanie w Januszowej (gm. Chełmiec) a zamieszka w nim rodzina Państwa Gołąb. Ekipa budowlana stawiła się na miejscu. Mury już pną się w górę!

Rozpoczął się nowy etap w życiu rodziny, która mieszka w fatalnych warunkach (o tym pisaliśmy tutaj)

Fundacja RENOVO  postawiła już trzy domy i wykonała 7 remontów dla ludzi, którzy z różnych względów znaleźli się w potrzebie. Solidny dachy nad głową dla rodziny z Januszowej to najnowsze wyzwanie.

-Dzisiaj ruszamy pełną parą. Zaczynamy pierwszy etap budowy, czyli piętro domu i później poddasze. Bardzo nam zależy, aby dach był  gotowy przed zimą, ale czy się to uda,  to w dużej mierze zależy od darczyńców. Potrzebujemy ekipy, która postawi dach. Potrzebne są okna oraz blacha. Jeżeli nie zgłosi się żadna firma gotowa podjąć się wykonania tej części inwestycji, to prosimy o wsparcie finansowe, a my już zajmiemy się znalezieniem  fachowców –  mówi prezes Fundacji Łukasz Koczenasz.

Pan Marian Gołąb w 2016 roku rozpoczął budowę domu marzeń. Prace postępowały zgodnie z planem, jednak wszystko zatrzymała jego choroba. Od tego czasu, każdy dzień jest wyzwaniem. Gospodarz choruje na nieuleczalną białaczkę. Leczenie pochłonęło wiele sił i pieniędzy.  Udało się wykończyć tylko piwnicę, w której obecnie mieszka sześć osób – pan Marian z żoną Anną i czwórka dzieci. Prowizorycznie zabezpieczony dach przecieka, po ścianach ścieka woda, do środka przedostaje się wiatr i chłód z zewnątrz.

Możesz pomóc i Ty!

Poniżej numer konta fundacji, liczy się każda złotówka!

Fundacja RENOVO Bank Spółdzielczy 47 88110006 0000 0049 4670 0001

(DSZ)

fot. Fundacja Renovo

czytaj także: Policja nadal nie wie co stało się z Jakubem Bocheńskim. Władze Radia Kraków chcą, aby zawieszono go w prawach członka RP

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama