Sądeccy strażacy wyróżnieni. Oto nazwiska czterech uhonorowanych bohaterów (zdjęcia)

Sądeccy strażacy wyróżnieni. Oto nazwiska czterech uhonorowanych bohaterów (zdjęcia)

PSP Nowy Sącz, wyróżnienia

Czterech sądeckich strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu zostało wyróżnionych podczas wtorkowych uroczystości, które odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie. Po odbiór wyróżnień udali się do serca Małopolski w obecności komendanta st. bryg. Pawła Motyki, który w rozmowie z naszym portalem nie ukrywa dumy z przyznanych wyróżnień.

– Strażacy dostają wyróżnienia i awanse zazwyczaj dwa razy do roku. Dzieje się to albo w maju przy okazji Dnia Strażaka, albo w listopadzie przy okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Zazwyczaj odbywa się to tak, że poza uroczystościami powiatowymi są też te wojewódzkie. Dzieje się tak dlatego, że niektóre odznaczenia są przyznawane przez Prezydenta czy Wojewodę – wyjaśnia Komendant st. bryg. Paweł Motyka w rozmowie z portalem DTS24.

Czterech wyróżnionych tej jesieni strażaków to: asp. sztab. Tadeusz Fałowski (JRG 1 w Nowym Sączu), asp. Waldemar Kałuziński (JRG 2 w Nowym Sączu), mł. bryg. Marian Pióro (JRG 2 w Nowym Sączu) oraz st. kpt. Rafał Grabiec (JRG w Krynicy-Zdroju). Wszyscy odebrali odznaczenia za skrupulatnie wykonywaną pracę.

– W służbach mundurowych poza otrzymywaną gratyfikacją za wykonywaną pracę są także przyznawane różnego rodzaju odznaczenia i awanse. Takich osób jest u nas więcej, wspomniani panowie otrzymali wyróżnienia teraz przy okazji Święta Niepodległości. Aby zostać wyróżnionym trzeba się wykazać ponad przeciętną postawą czy na przykład dużą ilością wykonywanych zadań. Cieszymy się, że mamy w swoim gronie takich ludzi. Skoro otrzymali odznaczenia to znaczy, że na nie zasługują. To ich indywidualny sukces, ale też duma dla naszej komendy – zaznacza komendant st. bryg. Paweł Motyka.

Fot: KMPSPNS

Czytaj także: Muszyna. W nocy spłonęło poddasze domu Lidii i Jana Tokarzów. Trwa zbiórka dla pogorzelców (zdjęcia)

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama