Głębokie wykopy przy wiadukcie w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Głębokie wykopy przy wiadukcie w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

roboty drogowe

Głębokie wykopy zwracają uwagę przechodniów przy zamkniętym wiadukcie na ulicy Zielonej. Przebudowywane jest tam bowiem skrzyżowanie, co ma związek z przemianą układu komunikacyjnego na potrzeby modernizacji linii kolejowej przez PKP-PLK.

Mieszkańcy borykający się z trudami niezbyt komfortowej ścieżki, wyznaczonej przy przebudowie skrzyżowania obok wiaduktu, zauważyli zapewne wykopy powstałe w tym miejscu. Krajobraz prac w okolicy często się zmienia, a front robót ukazują między innymi ciężkie maszyny. Jak wygląda to obecnie? Uchwyciliśmy obraz terenu w obszernej galerii zdjęć wykonanej wokół placu budowy.

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem u zbiegu ulic Zielonej oraz Kolejowej nastąpiło w listopadzie 2023 roku. Ma to związek z przebudową tamtejszego układu komunikacyjnego, a termin wykonania prac oszacowano na około dwa lata. Miejsce to znacznie się zmieni, bowiem droga przebiegała będzie niżej, tory poprowadzone zostaną nad jezdnią, natomiast wjazd w ulicę Asnyka przestał istnieć. Wszystko to jest powiązane z budową planowanego projektu kolejowego „Podłęże-Piekiełko” jednak warto zaznaczyć, że to melodia odległej przyszłości. Wszelkie obecnie działania modernizacji infrastruktury przez PKP-PLK mają bezpośredni związek z przebudową linii numer 104 do Chabówki.

Co ciekawe, wspomniany wiadukt remontowany był całkiem niedawno. Był on już zamknięty na kilka miesięcy w 2019 roku, kiedy to między innymi poszerzono pod nim przejazd i nieco zwiększono jego wysokość. Powstały tam również chodniki po oby stronach jezdni, dzięki czemu można było zamknąć cieszące się złą sławą przejście podziemne. Przebudowano również kanalizację deszczową, a wymianie uległy tory oraz rozjazdy, a także sieć trakcyjna.

Foto: Michał Śmierciak

Czytaj także: Przejście przez tory kolejowe może sporo kosztować [FOTO]

Reklama