Przydonica. 13-latka potrącona przez osobówkę. Komendant relacjonuje zdarzenie [ZDJĘCIA]

Przydonica. 13-latka potrącona przez osobówkę. Komendant relacjonuje zdarzenie [ZDJĘCIA]

Przydonica, LPR, potrącenie, zdjęcia, 13-letnia dziewczynka poszkodowana

W Przydonicy doszło do zderzenia samochodu osobowego z hulajnogą elektryczną, którą jechała 13-letnia dziewczynka. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zdarzenie relacjonuje komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Saczu st. bryg. Paweł Motyka.

– O godzinie 15.03 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Przydonica oraz OSP Gródek nad Dunajcem zostały zadysponowane do działań w Przydonicy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Opel Mokka z hulajnogą elektryczną. Samochodem podróżowało dwie osoby, które nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Hulajnogą jechała 13-letnia dziewczyna, która została poszkodowana. Ruch na drodze był zablokowany – informuje komendant, po czym dodaje:

– Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej wspólnie z ratownikami medycznymi pogotowia ratunkowego. Dalsze działania polegały na wyznaczeniu miejsca do lądowania i przyjęcia śmigłowca LPR. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala przez śmigłowiec. Na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Przydonica, aby zabezpieczać miejsce zdarzenia na czas prowadzonych czynności dochodzeniowych przez Policję. Hulajnogę zabrał członek rodzinny osoby poszkodowanej. Działania strażaków trwały ponad trzy godziny – relacjonuje komendant PSP st. bryg. Paweł Motyka. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Czytaj także: Miał prawie 5 promili i niemal ,,przefrunął” przez rondo…

 

Fot: JRG 1 w Nowym Sączu