Ogłoszono przetarg na wykonanie projektu stadionu Sandecji

Wreszcie, po miesiącach oczekiwania został ogłoszony drugi przetarg na wykonanie projektu przebudowy i rozbudowy stadionu Sandecji. Będzie to procedura dwuetapowa dotycząca projektu budowlanego oraz wykonawczego, a także pełnienia nadzoru nad inwestycją.

dts

W imieniu miasta Nowego Sącza przetarg ogłosiła Spółka Sądecka Infrastruktura Miejska, która pełni rolę inwestora zastępczego.

,,Podstawowe parametry użytkowe dla przedmiotu zamówienia obejmują stadion piłkarski spełniający minimalne wymagania i zalecenia Polskiego Związku Piłki Nożnej, zapewniające uzyskanie licencji na uczestniczenie w Rozgrywkach Klubowych PZPN oraz Rozgrywkach Klubowych Europejskiej Federacji Piłki Nożnej" - czytamy w regulaminie ogłoszenia przetargowego.

Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w czterech zakresach. Pierwszy dotyczy wykonania prac projektowych, koncepcji programowo-przestrzennej dla stadionu o pojemności od 6 tys. do 8.200 miejsc siedzących, zadaszonych, z uwzględnieniem minimalnych wymagań wynikających z przepisów prawa, warunków PZPN dotyczących stadionów sportowych III Kategorii oraz wymagań UEFA.

Zakres drugi to opracowanie m.in. projektów budowlanych wraz z informacją dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, przygotowanie kompletnej dokumentacji niezbędnej, aby wystąpić do właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej z wnioskami o udzielenie decyzji - pozwoleń na budowę stadionu itd.

Trzecia część realizacji zamówienia obejmuje uzyskanie pozwoleń na budowę. Czwarta natomiast dotyczy zapewnienia nadzoru  nad planowanymi robotami budowlanymi.

Przetarg zostanie rozstrzygnięty 11 kwietnia 2018 roku, jeśli wówczas uda się wyłonić zwycięzcę, będzie on miał 90 dni na wykonanie projektu. Następnie zostanie ogłoszony kolejny przetarg, tym razem na budowę obiektu.

Przypomnijmy!

29 grudnia prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak unieważnił przetarg, gdyż jedyna oferta jaka spłynęła przekraczała o 10 mln zakładany budżet na ten cel.

-Dzisiaj podpisałem decyzję o unieważnieniu przetargu na budowę stadionu Sandecji, w zasadzie jedyną, główną przyczyną są kwestie finansowe. Stać nas na to, aby w latach 2018-2019 wydać maksymalnie kwotę 50 milionów złotych na budowę stadionu. Wskaźniki, które nas zobowiązują nie pozwalają na zwiększenie tej kwoty, w związku z tym, taka jest decyzja moja i rekomendacja komisji, która zajmowała się przygotowaniem przetargu - mówił wówczas gospodarz miasta.

Konsorcjum firm S-Sport sp. z o.o. z Katowic oraz "Justmar" Marcin Turczyński - Chełm Śląski, znane m.in. z budowy Stadionu Narodowego w Warszawie, czy Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, złożyło jedyną ofertę budowy stadionu Sandecji. Propozycja opiewała na kwotę 59 980 000 brutto.

W ubiegłym roku padły także deklarację, iż w lutym 2018 roku Sandecja zagra pierwszy mecz u siebie. Niestety, jak wiemy tak się nie stało. Trzymamy kciuki, by tym razem się udało i zapowiadane w październiku symboliczne wbicie łopaty przy Kilińskiego doszło do skutku.

Więcej szczegółów dotyczących przetargu TUTAJ

Marek Oleniacz: 10 tysięcy za jedno krzesełko - tak liczymy koszt budowy stadionu

fot. ilustracyjne: jedna z pierwszych koncepcji stadionu przy ul. Kilińskiego

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.