Zawodniczka z KS Narciarnia na podium

Na odbywających się w Szczyrku Międzynarodowych Mistrzostwach Polski znakomicie spisała się zawodniczka KS Narciarnia Nowy Sącz, rodem z Limanowej Julia Włodarczyk, która zdobyła brązowy medal w slalomie.

PROTEUSSMARZ

- Obecnie Julka jest uczennicą II klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego – opowiada Ewa Bereś, trener UKS Narciarnia. - W klubie zajmował się jej rozwojem sportowym również Wojtek Wysowski. Obecnie w SMS prowadzą ją Wojciech Szamota oraz Marek Klęczek. Ten pierwszy stwierdził, że to bardzo utalentowana zawodniczka, pracowita z prawdziwym, o dużym potencjałem narciarskim

- Bardzo się cieszę z mojego pierwszego medalu w seniorach, a jestem jeszcze juniorką – dodaje Julia Włodarczyk. - Ze wszystkich konkurencji najbardziej leży mi slalom, chociaż lubię też supergigant, ale nie ma gdzie w Polsce jeździć. Na razie poświęcam się nartom w 100 procentach. Przede mną Mistrzostwa Polski juniorów, od niedzieli w Ustrzykach Dolnych, później zawody na Słowacji, w Czechach, a na zakończenie sezonu może pojedziemy do Włoch o ile pozwoli pogoda.

W czwartek, w Szczyrku zapowiadany jest supregigant i kombinacja alpejska.

Wyniki końcowe MP: 1. ŁUCZAK Magdalena 1:47.05, 2. WASEK Katarzyna 1:48.41, 3. WŁODARCZYK Julia 1:51.57.

GeO

dts
Taginarty

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.