Prowadzili, prowadzili i przegrali

To był mecz, który sądeczanie powinni wygrać. Tymczasem na tzw własne życzenie doznali porażki.

Liga kadetów U-15
STK Wikar Nowy Sącz – KS UKS Kadet Oświęcim 63:66 (20:10, 16:20, 14:16, 13:20)
Sędziowali:
Tadeusz Zimowski i Mariusz Nowacki.

STK Wikar: Opoka 30, Roman 29, Zygmunt 4, Kogut, Florkowski, Mróz, Tokarczyk, Smajdor, Pieta.
KS UKS Kadet: Książek 27, Porwit 12, Siemek 10, Zgrajek 9, Stachura 4, Dyląg 2, Gawroński 2.
Sądeczanie rozpoczęli mecz w ładnym stylu. Szybkie akcje kończone były celnymi rzutami. Kiedy w drugiej kwarcie zespół STK Wikar prowadził 25:16 wydawało się, że spotkanie będzie przebiegać pod kontrolą gospodarzy. Tymczasem przytrafiło się kilka niecelnych rzutów, a rywale wykorzystali kontry i zrobiło się do przerwy 36:30. Po zmianie stron i rozmowie z trenerem koszykarze z Nowego Sącza znów zaczęli grać lepiej i po rzutach Opoki oraz Romana było 48:38. Najwięcej emocji przyniosła czwarta kwarta. Sądeczanie prowadzili, ale rywale cały czas starali się odrobić straty. Od stanu 59: 51 dla STK oświęcimianie zagrali bardzo skutecznie i objęli prowadzenie 64:59. Po celnej „trójce” Romana goście prowadzili dwoma punktami. Chwilę później ten sam zawodnik wykorzystał tylko jeden rzut osobisty. Rywale po kontrze powiększyli przewagę, a rzutów osobistych nie wykorzystał najskuteczniejszy w sądeckiej drużynie Opoka.