Poszukiwany zatrzymany przez limanowskich policjantów [film]

Poszukiwany zatrzymany przez limanowskich policjantów [film]

zatrzymany

Zerwał kontakt z rodziną i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Nie spodziewał się, że limanowscy policjanci mimo wszystko go odnajdą. 36-letni mieszkaniec Koszar najbliższe dwa lata spędzi za kratkami.

Mężczyzna był poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych między innymi za oszustwa. Jeden z nich wydał Sąd Rejonowy Katowice – Zachód, a drugi Sąd Rejonowy w Limanowej. 36-latek całkowicie zerwał kontakt z bliskimi oraz z innymi osobami z Limanowszczyzny i od września 2022 roku ukrywał się w różnych miastach województw: śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

– Za poszukiwanym oprócz listów gończych wydano również 7 zarządzeń o wszczęciu poszukiwań ogólnokrajowych z różnych organów poszukujących w kraju – dodają limanowscy funkcjonariusze.

W wyniku licznych czynności operacyjnych policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej w Limanowej ustalili miejsce, w którym poszukiwany mógł przebywać. Okazało się, że mieli rację i 14 lutego zatrzymali go w Zalesiu Śląskim w województwie opolskim. Jak relacjonują, mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów i nie próbował uciekać. Trafił do Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, a stamtąd do Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich. W więzieniu ma spędzić dwa lata.

fot., film: KPP w Limanowej

Czytaj też: Nowy komendant policji w Piwnicznej-Zdroju. Podkom. Janecki przeszedł na emeryturę

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama