Nowy komendant policji w Piwnicznej-Zdroju. Podkom. Janecki przeszedł na emeryturę

Nowy komendant policji w Piwnicznej-Zdroju. Podkom. Janecki przeszedł na emeryturę

Komisariat Piwniczna-Zdrój

Od dziś Komisariat Policji w Piwnicznej-Zdroju ma nowego szefa. Został nim komisarz Wacław Fedko. Zastąpił na stanowisku komendanta podkomisarza Szczepana Janeckiego, który odszedł na emeryturę.

Wczoraj (20 lutego) uroczyście pożegnano kończącego służbę podkom. Janeckiego. Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. dr Krzysztof Dymura podziękował mu za zaangażowanie oraz profesjonalizm i złożył życzenia na nowy etap życia.

W trakcie wydarzenia insp. Dymura wręczył też kom. Wacławowi Fedce rozkaz personalny o powierzeniu pełnienia obowiązków Komendanta Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju. Nie zabrakło gratulacji i życzeń.

Kom. Fedko pracuje w policji od 1996 roku. Najpierw pełnił służbę w Komendzie Rejonowej Policji w Nowym Sączu. W latach 1999-2015 pracował w Komisariacie Policji w Starym Sączu i był między innymi Kierownikiem Posterunku w Łącku. Od 1 września 2015 roku do 20 lutego 2024 roku pełnił stanowisko Kierownika Referatu do spraw Wykroczeń i Postępowań Administracyjnych Wydziału Prewencji KMP w Nowym Sączu.

We wczorajszym spotkaniu oprócz policjantów uczestniczyli Burmistrz Piwnicznej-Zdroju Dariusz Chorużyk, a także Wójt Gminy Rytro Jan Kotarba i jego zastępca Mariusz Zuber.

– Samorządowcy podziękowali za bardzo dobrą współpracę odchodzącemu na emeryturę komendantowi Janeckiemu, a także pogratulowali jego następcy, jednocześnie deklarując wsparcie inicjatyw sprzyjających bezpieczeństwu mieszkańców i turystów odwiedzających teren obu gmin – relacjonują funkcjonariusze KMP w Nowym Sączu.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Jedni pożegnali się ze służbą w PSP, inni przywitali nowe stanowiska

Reklama