Skrudzina: pomaganie przez biegnie, czyli Bieg Barana na ratunek Józefowi Szabli

Skrudzina: pomaganie przez biegnie, czyli Bieg Barana na ratunek Józefowi Szabli

To będzie bieg na ratunek Józefowi Szabli, kierowcy PKS, który niegdyś, zawsze uśmiechnięty woził ludzi do szkoły i do pracy. Będzie wspaniała atmosfera, możliwość spróbowania dobrodziejstw kuchni regionalnej i pieczonej baraniny. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Wystarczy przyjechać  8 października do Skrudziny i dołączyć do Biegu Barana.

-Tu po prostu trzeba przyjechać i pomóc Panu Szabli! Jego sytuacja jest ciężka. W walce o zdrowie liczy się każdy grosz – stwierdza główny sędzia i organizator biegu, Sławomir Konopka. – Poza tym takiego jedzenia, jak u nas, nie ma nigdzie indziej. Pierogi, które już kobiety lepią, są niepowtarzalne. Trzeba tu być i skosztować kuchni regionalnej, no i oczywiście pieczonego barana, który już chodzi koło ogniska – śmieje się.

60-letni Józef Szabla, któremu dedykowana jest druga edycja Biegu Barana, jest obecnie na rencie. Tylko dzięki wsparciu, miłości i poświęceniu dzielnej żony i dzieci na jego twarzy pojawia się jeszcze uśmiech.

Jego problemy zdrowotne zaczęły się w 2008 roku wraz z pierwszym udarem mózgu. Był to zawał prawej półkuli. Cztery lata później sytuacja powtórzyła się. Tym razem był to zawał pnia mózgu. Kolejny cios – zawał lewej półkuli w 2014 roku, przykuł mężczyznę do łóżka. Skutkiem udarów jest niedowład czterokończynowy, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, przerost prostaty, cukrzyca.

Józef najbardziej teraz potrzebuje zabiegów rehabilitacyjnych oraz sprzętu, który ułatwi rodzinie sprawowanie nad nim opieki.

Pomaganie przez biegnie ma sens!

W ubiegłym roku podczas Biegu Barana zebrano prawie 11 tys. złotych dla sześcioletniej Zuzi – informuje Sławomir Konopka. – Całkowity dochód z tegorocznej edycji będzie przeznaczony dla Pana Józefa.

W tym roku trasa biegu będzie prostsza, można też przemierzyć ją maszerując.

Impreza odbędzie się 8 października w Skrudzinie i zostanie  przeprowadzona  w formule biegów rodzinnych (bieg główny dla dorosłych; marsz rekreacyjny/nordic walking; bieg dla gimnazjalistów, uczniów szkół podstawowych oraz dla przedszkolaków).

,,Trasa głównego biegu prowadzi głównie ścieżkami oraz drogami leśnymi, polnymi i asfaltowymi miejscowości Skrudzina. Punktem kulminacyjnym będzie niewątpliwie fragment trasy przebiegający przez hale i polany, gdzie Baca Sroka z Przysietnicy wypasa owce, i skąd rozpościera się niepowtarzalny widok na Beskid Sądecki”- informują organizatorzy.

Organizatorami  II edycji Biegu Barana jest fundacja ,,Na Ratunek”  oraz Stowarzyszenie  Rozwoju Wsi Skrudzina „Przyjaźń” .

Nie może Was zabraknąć! Pomóżmy Józefowi Szabli w walce z chorobą, niech wraz z nadzieją na lepsze dni na jego twarz znów powróci uśmiech. Do zobaczenia!

 

Fot. arch. Biegu Barana

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.