Pierwszy „smok” z sądeckiego Newagu pojechał do Bydgoszczy. Zamówienie opiewa na pięć sztuk, a warte jest 78 mln zł

Wczoraj w siedzibie nowosądeckiej firmy NEWAG SA oficjalnie przekazano pierwszą elektryczną lokomotywę DRAGON 2, zamówioną przez spółkę Rail Capital Partners. Do końca roku zostaną dostarczone tej firmie jeszcze cztery takie pojazdy.

Firma RCP ( z siedzibą w Bydgoszczy), zajmująca się dzierżawą lokomotyw, zamówiła łącznie 5 nowoczesnych pojazdów DRAGON 2 E6ACTab. W poniedziałek przekazano pierwszą z lokomotyw, natomiast kolejne dwie wyjadą do zamawiającego w listopadzie. Według ustalonego harmonogramu, wszystkie zamówione pojazdy powinny zostać dostarczone do końca tego roku.

Jak informują pracownicy Biura Rzecznika Prasowego firmy NEWAG, wartość zawartych umów indywidualnych to prawie 78 milionów złotych netto.

Lokomotywy DRAGON 2 wykorzystują najnowocześniejsze, niezawodne technologie oraz zapewniają wysoki komfort pracy maszynisty. Głównym atutem Dragona 2 jest bardzo wysoka siła pociągowa, która w połączeniu z dużą masą lokomotywy, efektywnym systemem antypoślizgowym oraz napędem na każdą oś, umożliwia prowadzenie ciężkich składów towarowych – dodają.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.