Pierwszy kurs darmowego szynobusu - 2 maja

Na czas budowy mostu heleńskiego na tory wyjedzie szynobus, dzięki któremu dostaniemy się na drugi brzeg Dunajca. Wiadomo już, że pierwszy kurs odbędzie się 2 maja, a drugi 4. W tych dniach będzie można przetestować sprawność poruszania się pojazdu i obliczyć jaki będzie czas dojazdu do pracy czy szkoły. 

Od momentu całkowitego zamknięcia mostu czyli od 7 maja szynobus będzie kursował już zgodnie z rozkładem jazdy przez cały okres budowy od poniedziałku do piątku. Pojazd pomieści nawet 200 osób i będzie kursował w godz.  od 6. do 19. trzydzieści razy w ciągu dnia między stacją Nowy Sącz - ul. Krakowska, a Nowy Sącz - Centrum. Szacowany czas przejazdu to 5 do 7 minut. Pierwszy kurs będzie odjeżdżał o 5:50 z dworca PKP. Z osiedla Helena najwcześniej do centrum będzie można dostać się o 6:00.

Zaplanowano również wykonanie parkingu dla samochodów osobowych wzdłuż ul. Krakowskiej od torów kolejowych w kierunku stacji paliw. To rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy będą chcieli skorzystać z darmowego szynobusu i zostawić bezpiecznie samochód. Kursowanie autobusów będzie ściśle powiązane z kursowaniem szynobusu. Linie 33 i 34 będą kursowały na swoich liniach i dowoziły pasażerów do przystanku szynobusu. Zmodyfikowano również linię 42, która będzie kursowała na trasie dworzec PKP - Rynek - Tarnowska -  Obwodnica Północna - Marcinkowicka - Jagodowa - Dunajcowa. Kurs linii 41 również będzie zmieniony i ulegnie skróceniu do przystanku w Rynku.

 

To już pewne! Jest termin zamknięcia Mostu Heleńskiego, również dla pieszych

 

 

 

Car_special_tekst

1 comment

  1. OBRAZ MIASTA: Przegląd Sportowy: Jeśli Sandecja utrzyma się w Ekstraklasie, swoje mecze nadal będzie grać w Niecieczy; Gazeta Krakowska: W piątek ulicami Nowego Sącza już po raz czwarty przejdzie kolorowy Orszak Jana Długosza - Twój Sącz 12 Kwiecień, 2018 at 15:05 Odpowiedz

    […] DTS24.PL „Na czas budowy mostu heleńskiego na tory wyjedzie szynobus, dzięki któremu dostaniemy się na drugi brzeg Dunajca. Wiadomo już, że pierwszy kurs odbędzie się 2 maja, a drugi 4. W tych dniach będzie można przetestować sprawność poruszania się pojazdu i obliczyć jaki będzie czas dojazdu do pracy czy szkoły. Od momentu całkowitego zamknięcia mostu czyli od 7 maja szynobus będzie kursował już zgodnie z rozkładem jazdy przez cały okres budowy od poniedziałku do piątku”. https://www.dts24.pl/pierwszy-kurs-darmowego-szynobusu-2-maja/ […]

Wypowiedz się w tej sprawie