To już pewne! Jest termin zamknięcia Mostu Heleńskiego, również dla pieszych

Dzisiaj pod ruinami zamku Kazimierza Wielkiego odbyła się konferencja prasowa, na której poinformowano, że zamknięcie Mostu Heleńskiego nastąpi 7 maja o godzinie 9. Ruch dla pieszych będzie całkowicie zamknięty do zakończenia prac budowlanych, czyli do momentu oddania nowego obiektu do użytku. 

Renault2

Zaplanowano również wykonanie parkingu dla samochodów osobowych wzdłuż ul. Krakowskiej od torów kolejowych w kierunku stacji paliw. To rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy będą chcieli skorzystać z darmowego szynobusu.

Poinformowano również, że ruchu pieszego przez most nie będzie. Jest to związane z prowadzonymi pracami i stanem technicznym mostu. Dodatkowa analiza wykazała, że nie ma możliwości, aby piesi poruszali się po obiekcie, na którym prowadzone są prace i występują drgania. Mogłoby to wprowadzać zagrożenie. Alternatywą będzie kursujący bezpłatnie szynobus.

 

Pierwszy kurs darmowego szynobusu - 2 maja

 

 


 

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.