PIERWSZE ŚCIEŻKI ROWEROWE W GMINIE ŁĄCKO JUŻ SĄ!

PIERWSZE ŚCIEŻKI ROWEROWE W GMINIE ŁĄCKO JUŻ SĄ!

Końcem roku zostały zakończone prace związane z projektem pn. „Budową infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej w gminie Łącko”. Dzięki tej inwestycji powstała trasa biegowo – rowerowa biegnąca z Łącka do Zagorzyna, która rozpoczyna się przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Łącku i prowadzi wzdłuż drogi powiatowej do Zagorzyna, gdzie na mostku na os. Boconiec zawraca i biegnie prawym brzegiem potoku Czarna Woda w stronę Łącka, zamykając się w pętlę.

Prace wykonane w ramach projektu sprowadzały się do umocnienia brzegów potoku Czarna Woda, co przyczyniło się do zabezpieczenia korpusu drogi powiatowej, zmodernizowania oświetlenia ulicznego biegnącego wzdłuż trasy, a także powstały dwie siłownie zewnętrzne, po jednej w Łącku i w Zagorzynie oraz utworzone zostały miejsca wypoczynku dla biegaczy i rowerzystów korzystających ze ścieżki.

Zrealizowanie projektu przez Gminę Łącko było możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Oś 6 Dziedzictwo regionalne, Działanie 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu, Poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów – SPR. Wartość dofinansowania wynosi 2 359 903,67 zł, natomiast całkowity koszt zadania to 3 403 243,34 zł.

Celem głównym projektu jest budowa oferty turystyki aktywnej bazującej na lokalnych potencjałach przyrodniczych i krajobrazowych Gminy Łącko, która ma się przyczynić do utworzenia nowych miejsc pracy poprzez budowę tras biegowo – rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w 2017 roku.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.