Pałac Młodzieży. „W pięknym miejscu, powstają piękne rzeczy”

Pałac Młodzieży. „W pięknym miejscu, powstają piękne rzeczy”

Pałac Młodzieży

W sądeckim Pałacu Młodzieży odbyła się konferencja, podczas której omówiono kwestie przeprowadzonych remontów placówki. Ponadto zapowiedziano także plan dalszych prac estetycznych w obrębie budynku i harmonogram wydarzeń artystycznych. 

Razem z kierownictwem, na czele z naszą ukochaną panią dyrektor, która opiekuje się naszymi dzieciakami i rozwija ich pasje, chcieliśmy powiedzieć o dwóch aspektach życia, działalności i rozwoju Pałacu Młodzieży. Pierwsza to ta materialna. Natomiast oczywiście ona oddziałuje na tę sferę duchową i odczucia estetyczne. To właściwie taka wisienka na torcie, dokończenie już remontu, o którym także pewnie więcej opowie pani dyrektor. Te pięć lat to było ciągle pasmo remontów, ale jeszcze niektóre detale pozostają do dokończenia – powiedział prezydent Ludomir Handzel

Natomiast remont to impuls w rozwoju. Bardzo mi miło poinformować o tej, jak pan prezydent ładnie określił, wisience na torcie jeśli chodzi o remont. Wypiękniał pałac w całości. To wszyscy mieszkańcy zdążyli zauważyć. Jednakże mamy w tej chwili do dyspozycji piękny budynek z wyposażeniem, z pracowniami specjalistycznymi i piękną salą widowiskową – mówiła Milenia Małecka-Rogal

 – Może rzeczywiście tym troszkę słabym punktem było to nasze podwórze. Dlatego ono niezmiernie i stanie się ważnym elementem pałacu. Nie tylko ze względu na swój urok i miejsce, gdzie będziemy mogli odpocząć. W rezultacie stanie się też przedłużeniem działalności i taką salą na wolnym powietrzu. Planujemy tam maleńką scenę kameralną – zapowiedziała. 

Ponadto w planach jest dalszy rozwój. – Ponieważ jak wiadomo, w pięknym miejscu powstają piękne rzeczy, dlatego tak też jest, że ono sprzyja temu, że w rezultacie rozwój różnych kół, działalności, aktywności jest w tej chwili dużo większy – podsumowała opiekunka Pałacu Młodzieży.

Całość konferencji można odsłuchać na poniższym nagraniu: 

fot. Adrian Maraś

Czytaj także: Konferencja z okazji Sądeckiego Dnia Mózgu 2024 [FILM]

 

Reklama