Otwarto pierwszy klub „Senior+” w gminie Grybów. Co czeka na uczestników?

Otwarto pierwszy klub „Senior+” w gminie Grybów. Co czeka na uczestników?

Zespół Regionalny Pogórzańskie Dzieci z Kąclowej, Pierwszy klub Senior + w gminie Grybów, Cieniawa

W gminie Grybów został otwarty pierwszy klub „Senior+”. Obiekt powstał w Cieniawie (Cieniawa 196) i oferuje 15 miejsc osobom w wieku powyżej 60 lat. Będzie funkcjonował 20 godzin w tygodniu. Seniorzy na pewno nie będą się w nim nudzić. Skrupulatnie zaplanowano dla nich zajęcia. 

Podczas oficjalnego otwarcia klubu (26 stycznia) dla zgromadzonych gości śpiewał i grał Zespół Regionalny Pogórzańskie Dzieci pod kierownictwem Ewy i Tadeusza Matułów z Kąclowej. Poświęcenia dokonał ojciec Wiesław Grześkowiak.

Klub działa od 9 stycznia. Miejsce powstało w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025. Łączny koszt uruchomienia placówki to 540 288 zł. Dotacja z budżetu państwa wyniosła 200 000 zł, natomiast pozostałe 340 288 zł pochodziło z zasobów własnych gminy Grybów.

Za tę kwotę wymieniono instalację elektryczną oraz sanitarną, stolarkę okienną i drzwiową, a także centralne ogrzewanie oraz wentylację. Zakupiono także m.in. meble, sprzęt AGD, RTV i sprzęt zajęć rehabilitacyjno-ruchowych. Przeprowadzono również prace wykończeniowe ścian, sufitów i podłogi.

Na seniorów czeka szeroka oferta zajęć: artystycznych, kulinarnych, rekreacyjnych, sportowych, a także: nordic-walking, fitness, wyjazdy do kina i teatru. Będą także organizowane spotkania ze specjalistami np. dietetykiem, fizjoterapeutą. Nie obędzie się także spotkań przy kawie połączonych z przeglądem prasy. 

– (…) Celem naszych działań jest podniesienie jakości i poziomu życia polskich seniorów. Stawiamy m.in. na promocję zdrowia czy tworzenie warunków do solidarności i integracji międzypokoleniowej. Kolejny w Małopolsce klub „Senior+” w Cieniawie jest realizacją naszych zobowiązań wobec osób starszych. Chcemy w jak najszerszym stopniu otaczać seniorów troską i opieką. Ich doświadczenie życiowe jest bezcennym skarbem, o który musimy dbać, dla przyszłych pokoleń – mówił podczas oficjalnego otwarcia wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: wójt gminy Jacek Migacz, senator Wiktor Durlak, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, radni gminni oraz sołtysi, a także seniorzy.

Czytaj także: Mąż wiceprezydent USA ma gorlickie korzenie. Wkrótce odwiedzi miasto. Będą utrudnienia w ruchu

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie/
gmina Grybów 

Reklama