Oświadczyny były na Pannonice. Teraz Paulina i Dawid razem spacerują po Lazurowym Wybrzeżu [ZDJĘCIA]

Oświadczyny były na Pannonice. Teraz Paulina i Dawid razem spacerują po Lazurowym Wybrzeżu [ZDJĘCIA]

Podczas finału piątej edycji Pannonica Folk Festival, po koncercie Fanfare Ciocărlii, Dawid uklęknął na scenie i przed tysiącami pannonikowiczów poprosił Paulinę o rękę. Zapewnił również, iż do końca życia chce się przy niej budzić. Jak pewnie się domyślacie – dziewczyna powiedziała ,,tak”. Minęło 70 dni i wybrzmiał dla nich Marsz Mendelssohna…

Ich historia rozpoczęła się zwyczajnie.

– Nie było WoW! Nie było miłości od pierwszego wejrzenia, nawet zbytnio nas nie ciągnęło do siebie. Nic nie wskazywało na to, co nastąpi- wspomina Paulina.

Poznała chłopaka przez swojego znajomego, który okazał się być kuzynem Dawida. Wiedziała, że był w Polsce na święta Bożego Narodzenia i zaraz po nich wraca do Francji. Słyszała również, że wróci dopiero na wakacje.

-I tyle. Każdy poszedł w swoją stronę – dodaje.

Minęły trzy miesiące, nadszedł Dzień Kobiet, a do Pauliny zadzwonił nieznany numer. Nie wiedziała, kto może do niej dzwonić zza granicy. To był Dawid. Zapytał dziewczynę, czy może do niej od czasu do czasu zadzwonić. Zgodziła się i tak wszystko się zaczęło.

-Rozmawialiśmy coraz częściej, coraz dłużej, aż zaczęliśmy za sobą tęsknić. Planowaliśmy się spotkać w wakacje. Nie mogliśmy się doczekać drugiego spotkania. Właściwie obydwoje też baliśmy się tego spotkania, bo teoretycznie zakochaliśmy się w sobie z czasem, ale to nadal była „miłość telefoniczna” – wspomina Paulina.

Bali się, że się sobą rozczarują, bo inaczej kontakt wygląda przez telefon, a inaczej twarzą w twarz. Mimo obaw spotkali się w wakacje.

– Byliśmy siebie pewni, jeszcze bardziej się w sobie zakochaliśmy, więc zdecydowałam się wyjechać do Francji za moją miłością. 

Tak mijały miesiące, aż nadszedł 1 września 2017.  Dawid przyjechał na drugi dzień piątej edycji Pannoniki. Nie miał jeszcze w zamyśle oświadczyn. Jednak poczuł, że chce poprosić Paulinę o rękę właśnie tutaj, na festiwalu, w Barcicach. W ciągu jednego dnia wszystko zorganizował. Poprosił ochroniarzy, by wpuścili go na scenę. Chciał wejść i po prostu oświadczyć się ukochanej. W akcję jednak wkroczyli Nowosądeccy Ratownicy Medyczni, ochroniarze z firmy Sokół i przyjaciele pary. Natychmiast powstał scenariusz.

Nazajutrz  nastał finałowy dzień festiwalu oraz decydujący dzień dla Dawida. Było omdlenie, chwile grozy, nosze, Ratownicy Medyczni i zaręczyny z bukietem krwisto-czerwonych róż w tle. Udało się! Powiedziała ,,Tak”. Dwa miesiące później w kościele w Białej Niżnej ślubowali sobie miłość po życia kres…

-Teraz jesteśmy rodziną, ułożyliśmy sobie życie i zostajemy tu na stałe – dodaje szczęśliwa żona.

Razem spacerują po Lazurowym Wybrzeżu.

Życzymy im samych wspaniałych chwil i aby nigdy nie przestali na siebie patrzeć z tak ogromną miłością!

<

 

Fot. arch. prywatne Pauliny i Dawida/ Stach Grzegorz

Historię oświadczyn przeczytasz poniżej.

Powiedziała-Tak na Pannonice! Oświadczyny prosto z Lazurowego Wybrzeża