Nowy Sącz: Padł rekord podczas WOŚP! Sądeczanie zebrali 104 tys. zł!

Takiego wyniku tegorocznego sądeckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chyba nikt się raczej nie spodziewał. Wolontariusze sądeckiego sztabu WOŚP pieniądze liczyli w niedzielę do północy. Jak się okazało, sądeczanie przekazali na rzecz Orkiestry kwotę 104 tys. zł! 

-Jak zwykle mieszkańcy Nowego Sącza pokazali niezwykłą hojność, dobre serce i zaangażowanie! Wszyscy byli niesamowici, zarówno zbierający i wpłacający. Uzbieraliśmy wspólnie ok. 104 tys. zł – cieszy się szefowa sądeckiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Magdalena Furmanek – Kopiec.

-Jestem ogromnie podbudowana tym, jak licznie stawili się nasi wolontariusze i jak chętnie zbierali pieniądze. Sądeczanie także dopisali. Jeden z mieszkańców przyniósł nawet worek pełen groszówek, które zbierał przez cały rok. To piękny gest. Po raz kolejny przekonałam się, że na sądeczan można liczyć – dodaje Magdalena Furmanek – Kopiec.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowym Sączu już po raz 26. Sądeczanie mogli liczyć na wiele atrakcji. Sądecki finał WOŚP rozpoczął się o godz. 10.30 na sądeckich Plantach. Spod pomnika Adama Mickiewicza wyruszył na Rynek kolorowy pochód radości. Na scenie wystąpili m.in. Małgorzata oraz Eliza Kaczanowskie, zespół Familio oraz młodzi artyści z Pałacu Młodzieży. Nie zabrakło występów tanecznych w wykonaniu tancerzy z Viva Salsa. Na scenie zaprezentował się także strongman z Krynicy – Zdroju Tomasz Kowal. Wystąpiła także Kapela Kruca Banda, 33 Trzysta, Pozytywka, TFB oraz Michał Szczygieł. Były ponadto pokazy ratownictwa medycznego. O godzinie 20. rozbłysnęło światełko do nieba.

Intensywnie pracowały też inne sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w regionie. Wolontariusze z Krynicy – Zdroju zbierali pieniądze na krynickim deptaku oraz nieopodal Kościoła Zdrojowego. Uzbierali ponad 35 tys. zł.

-W Piwnicznej – Zdroju także padł rekord. Zebraliśmy 26 tys. zł. – mówi Kacper Kulig z piwniczańskiego sztabu WOŚP.

W Starym Sączu natomiast nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu (52 095, 49 zł). Zebrano kwotę 25 695 tys. zł.

Łącznie w całym kraju podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano kwotę 81 423 542 zł. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie noworodków.

Fot. Sztab WOŚP Nowy Sącz.

 

 

Czytaj również:

XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowym Sączu

Fot. WOŚP Nowy Sącz. 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.