Ogniowe fatum. Rodzinie z Bukowca po raz trzeci palił się dobytek

Ogniowe fatum. Rodzinie z Bukowca po raz trzeci palił się dobytek

Dziś rano w miejscowości Bukowiec (gmina Korzenna) doszło do pożaru domku kempingowego. Mieszkająca w nim rodzina zmagała się z pożarem już po raz trzeci. Rok temu ogień strawił drewniany dom w którym mieszkali, a jakiś czas wcześniej płonęła ich stodoła. Na szczęście tym razem szkody nie były tak duże, spaliła się jedynie część elewacji budynku.

16. stycznia 2017 roku rodzina z Bukowca straciła w pożarze dom i cały swój dobytek. O ciężkiej sytuacji rodziców, trójki dzieci oraz dziadka pisaliśmy TUTAJ. Obecnie, na czas budowy nowego domu, rodzina zamieszkuje domek kempingowy.

Dziś rano mieszkańcy Bukowca znów musieli zmierzyć się z ogniem. Tym razem zapaliła się elewacja budynku, w którym tymczasowo mieszka rodzina. Na szczęście pożar został szybko zauważony i mieszkańcy zaczęli samodzielnie gasić ogień. Nikt nie został ranny.

Na miejscu działali strażacy z JRG 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna oraz OSP Lipnica Wielka, a także policja i pogotowie energetyczne.

Druhowie rozebrali część elewacji i dokładnie sprawdzili budynek za pomocą urządzeń pomiarowych. Jak się okazuje, przyczyną pojawienia się ognia była najprawdopodobniej wada instalacji elektrycznej.

Był to już trzeci pożar, którego doświadczyła rodzina.

fot. OSP Korzenna

Share on twitter
Share on facebook