Ostrożnie! Deszcz ze śniegiem i oblodzenie

Ostrożnie! Deszcz ze śniegiem i oblodzenie

Wczoraj informowaliśmy o intensywnych opadach śniegu, które według synoptyków pojawią się w naszym regionie dziś i jutro. Dodatkowo przed chwilą pojawiło się ostrzeżenie dotyczące oblodzenia, gdyż temperatura w najbliższym czasie najprawdopodobniej będzie ujemna.

Po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powierzchnia dróg i chodników będzie zamarzać. Termometry pokażą minimalnie około -4oC, natomiast temperatura minimalna gruntu wyniesie około -3oC.

Ostrzeżenie wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie obowiązuje dziś do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%. Dodatkowo, wciąż ważne jest ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Z uwagi na złe warunki drogowe policjanci apelują o ostrożność zarówno wśród kierowców, jak i pieszych. – By uniknąć potrącenia, pieszy powinien przechodzić przez jezdnię w znacznej odległości od nadjeżdżającego pojazdu, ponieważ długość drogi jego hamowania jest w takich warunkach atmosferycznych znacznie wydłużona – przypomina Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

O słabszej skuteczności hamowania powinni pamiętać również kierowcy. Ważne jest, by zmniejszyć prędkość w rejonie przejść dla pieszych. – Odpowiednią odległość kierowca powinien zachować również od poprzedzającego go pojazdu, tak, by w przypadku hamowania nie dopuścić do zderzenia – dodaje policjantka.

fot. ilustr. pixabay

Reklama