Od rana 28 interwencji w związku z silnym wiatrem. Blokowane drogi, zerwane linie i pokrycia dachu

Od rana 28 interwencji w związku z silnym wiatrem. Blokowane drogi, zerwane linie i pokrycia dachu

Nowy Sącz, Gorlice, Limanowa, interwencje

To kolejny pracowity dzień dla strażaków. Zapowiadane wcześniej silne porywy wiatru realnie dają się we znaki. Do chwili obecnej (stan na godzinę 12:30) na terenie powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego interweniowano łącznie 28 razy.

Nowosądecka Państwowa Straż Pożarna przyjęła do tej pory 8 zgłoszeń. Większość z nich dotyczyła powalonych na drogę drzew, które blokowały jezdnię. W Jazowsku drzewo zerwało linię energetyczną, co potwierdza w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny PSP Nowy Sącz

– Na chwilę obecną mamy odnotowanych 8 zdarzeń. Miały one miejsce m.in: w miejscowościach: Moszczenica Wyżna, Jazowsko, Roztoka Ryterska, Nowy Sącz, Nawojowa oraz Korzenna. Jedno dotyczyło zerwanej linii energetycznej. Miało to miejsce w Jazowsku – mówi dyżurny operacyjny PSP Nowy Sącz.

W powiecie gorlickim od rana był mocny problem w dostawą prądu. W miejscowości Łużna aż 328 domów było pozbawionych zasilania. Z kolei na terenie całego powiatu odnotowano (do godziny 12:30) łącznie 13 zdarzeń.

– W głównej mierze były to interwencje polegające na usuwaniu drzew, które blokowały pas jezdni. Takie sytuacje miały miejsce w gminach: Uście Gorlickie, Ropa, Sękowa, Łużna, Gorlice czy Lipinki. Nad ranem był problem z zasilaniem w Łużnej. Aż 328 domów było pozbawionych prądu – mówi w rozmowie z naszą redakcją mł. bryg. Dariusz Surmacz z PSP Gorlice.

Z kolei w powiecie limanowskim strażacy wyjeżdżali do działań 7 razy. W dwóch przypadkach chodziło o uszkodzone pokrycie dachu. Potwierdza to st. kpt. Wojciech Bogacz z Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

– Pierwsze zgłoszenia zaczęły spływać nad ranem i w zasadzie do tej pory trwają działania. W tym momencie strażacy pracują przy budynku mieszkalnym na terenie powiatu limanowskiego, gdzie został uszkodzony dach. Jedno zdarzenie dotyczyło zerwanej linii energetycznej – to w gminie Zalesie. Pozostałe interwencje miały miejsce w Łososinie Górnej, gminie Jodłownik, Łukowica czy też mieście Limanowa – wylicza st. kpt. Wojciech Bogacz w rozmowie z naszą redakcją.

Czytaj także: Sądeccy strażacy – ratownicy już w domach. Polacy uratowali w Turcji 12 osób. Zobacz zdjęcia i film z piątkowej konferencji prasowej w Nowym Sączu

Fot: Tomasz Wojtasik

Share on twitter
Share on facebook