Od dziś spacer po lesie znów legalny. Bez obowiązku zakrywania ust i nosa!

Od dziś można iść do lasu - po wytchnienie, po spokojną myśl, po chwilę zapomnienia o problemach jakie niesie codzienność i po zdrowie. Łagodzenie restrykcji związanych z epidemią rząd rozpoczął między innymi od otwarcia lasów i parków narodowych, do których wstępu zabroniono 3 kwietnia. Kolejna dobra wiadomość: w lesie nie ma obowiązku zakrywania twarzy - takie rozwiązanie rekomendował minister środowiska Michał Woś, a stosowny zapis znalazł się w treści rozporządzenia, które w niedzielę po południu opublikowano na rządowej stronie internetowej.

wsb3

Trzeba pamiętać jednak o nadal obowiązującym - również w lesie  - zakazie grupowania się i obowiązku utrzymania bezpiecznego odstępu. Maseczki, przyłbice lub inne elementy odzieży zasłaniające nos i usta są też wymagane na  parkingach.

Pracownicy Nadleśnictwa Piwniczna zapraszając do lasów ostrzegają jednak przed zupełnie innym niż wirus zagrożeniem, jakie pojawiło się w Polsce w związku z warunkami atmosferycznymi.

"Ogromnie prosimy o rozsądek i czujność. W lesie jest bardzo sucho! Zagrożenie pożarowe jest ogromne" - apelują.

 

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.